Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ekspozje w Somalii. Jest wiele ofiar

0
Podziel się:

W wyniku trzech wybuchów zginęło co najmniej jedenaście osób.

Ekspozje w Somalii. Jest wiele ofiar
(jmbone/CC/Flickr)

Trzy ładunki wybuchowe eksplodowały w środę w przeciągu godziny przed hotelem Dżazira w pobliżu międzynarodowego lotniska w stolicy Somalii Mogadiszu. Zginęło co najmniej jedenaście osób.

_ Co najmniej 11 osób nie żyje, a 17 jest rannych _ - powiedział szef pogotowia ratunkowego Abdikadir Abdirahman. Zaznaczył, że liczba ofiar może się zwiększyć.

Pierwsze dwa ładunki wybuchły szybko po sobie i słychać po nich było strzały z broni sił bezpieczeństwa, a do trzeciej eksplozji doszło niemal godzinę później; wybuchł samochód przeszukiwany przez wojskowych - poinformowała agencja Reuters, powołując się na mieszkającego opodal hotelu świadka.

Cytowany przez agencję AFP policjant twierdzi, że doszło do zamachu z użyciem samochodu pułapki w pobliżu siedziby ONZONZ w stolicy Somalii. Inny rozmówca AFP utrzymuje, że wybuchły dwa samochody pułapki.

Zdaniem policji co najmniej jeden z wybuchów spowodował zamachowiec samobójca.

Do spowodowania eksplozji nikt się nie przyznał, lecz krwawe zamachy często przeprowadza powiązana z Al-Kaidą islamistyczna milicja Al-Szabab.

Choć Al-Szabab została wyparta ze stolicy Somalii przed dwoma laty przez siły państw Unii Afrykańskiej, jest głównym przeciwnikiem słabych władz centralnych w Somalii i kontroluje znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)