Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Elektrownia jądrowa w Polsce. Jest termin ostatecznej decyzji

28
Podziel się:

Dyskusja o elektrowni jądrowej w Polsce trwa od lat. - Decyzja w sprawie budowy elektrowni jądrowej powinna zostać podjęta w I połowie 2018 r. - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Budowa elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW ma trwać 10 lat
Budowa elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW ma trwać 10 lat (Reporters / EUREKA)

Dyskusja o elektrowni jądrowej w Polsce trwa od lat. - Decyzja w sprawie budowy elektrowni jądrowej powinna zostać podjęta w I połowie 2018 r. - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Myślę że w I kw. zakończymy sprawy związane z notyfikację rynku mocy - powiedział Tchórzewski podczas panelu na kongresie Powerpol.

Jego zdaniem, uruchomienie tego mechanizmu otworzy perspektywę dla inwestycji energetycznych na przyszłe lata i zapewni stabilność na kilkanaście lat do przodu.

- Myślę też, że w najbliższym czasie padnie odpowiedź, czy będziemy budować bloki elektrowni jądrowej czy nie - decyzja powinna zapaść w pierwszej połowie roku - dodał minister.

Zobacz także: "Formalnie polska elektrownia jądrowa powstaje"

- Zobowiązaliśmy się wobec Komisji Europejskiej, że w 2031 r. 60 proc. energii będzie pochodziło z węgla z 2050 r. już 50 proc. - powiedział.

Wskazał także na przygotowania do budowy gazociągu Baltic Pipe jako jedno z kluczowych zadań na rok 2018.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii wskazywali wcześniej, że harmonogram prac zmierzających do budowy elektrowni jądrowej oraz proponowany model jej finansowania mają być przygotowane i przedstawione Radzie Ministrów do końca 2017 r. W sierpniu 2016 r. Ministerstwo Energii podało, że przygotowuje program budowy elektrowni jądrowej o mocy ok. 1 000 MW, który ma być zbudowany w ciągu 10 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(28)
Mario
6 lat temu
W Niemczech jest kilka elektrowni atomowych. Zadko gdzie jest gaz w domach gotowania ogrzewania ciepła woda to wszystko za 50 80 na miesiąc. W polasce chcąc używać prąd do teki wszystkiego rachunek 500namiesiac bo prąd z węgla a górnik zarobić musi węgiel trzeba przewieźć itp. Itd
Marjolka
6 lat temu
Skończymy jak Czarnobyl jak nic. Nie mamy na to kasy i za przeproszeniem wybudują gó***. Ten rząd nie ma pojęcia co robi.
Gda
6 lat temu
Szkoda trojmiasta fajnie się mieszkało bo skażeni i awaria to kwestja czasu Belgowie już sie przekonali im tez mówiono ze będzie tanio i zdrowo teraz łykają tabletki
Piotr
6 lat temu
no i dobrze, wreszcie będzie tańszy prąd i świeże powietrze
Dudley Tux
6 lat temu
A Grzechu z Rychem juz knuja - byloby co opchnac mocodawcom.
...
Następna strona