Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na polskie mięso zostanie zniesione?

0
Podziel się:

Takie zapewnienia usłyszał szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, który właśnie wrócił z Kijowa.

Embargo na polskie mięso zostanie zniesione?
(Bartosz Krupa/East News)
bEUwKeet

Takie zapewnienia usłyszał szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, który właśnie wrócił z Kijowa.

Szef polskiej dyplomacji rozmawiał tam ze swoim odpowiednikiem, ale także z premierem i pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy. 27 maja ma dojść w Paryżu do spotkania ministrów rolnictwa i służb weterynaryjnych obu krajów.

- _ To będzie ostatni akord i procedura, która jest potrzebna do zniesienia tego embarga. Przedstawiłem to władzom ukraińskim w najbardziej przekonywujący sposób _ - mówił minister Radosław Sikorski.

bEUwKeev

Szef MSZ dodał, że Ukraińcy są na dobrej drodze do uruchomienia ruchu bezwizowego z Unią Europejską, podobnie jak Mołdawia, już w przyszłym roku.

- _ Uważam, że byłoby to bardzo ważne bo wiemy, że te lojalności, szczególnie na wschodzie nie są tak jednoznaczne jak u nas. To na jakim paszporcie można gdzie podróżować będzie też wpływało na poczucie tożsamości. A w tym procesie o zniesienie wiz Ukraina właśnie wyprzedziła Rosję _ - mówi szef polskiej dyplomacji.

Podsumowując wizytę w Kijowie minister Radosław Sikorski powiedział, że w stolicy Ukrainy wyraźnie czuć atmosferę reformy. Potwierdził także, że Polska nie uznaje aneksji Krymu i pseudoreferendów organizowanych przez separatystów na wschodzie tego kraju.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUwKeeB
bEUwKeeW
KOMENTARZE
(0)