Notowania

Rząd nie zwolni emerytów z podatków. "Byłoby to naruszenie zasad"

Przeciętna emerytura w Polsce to niewiele ponad 2 tys. zł brutto, ale dwie trzecie seniorów otrzymuje świadczenie poniżej tej kwoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARKADIUSZ ZIOLEK)
Rezygnacji z opodatkowania chce PSL, który zebrał już 140 tys. głosów pod obywatelskim projektem.

Emeryci mogą porzucić nadzieję na zwolnienie z opodatkowania, nawet ci najbiedniejsi. Nie ma na to szans. Obywatelski projekt w tej sprawie rząd zamierza wyrzucić do kosza.

Przeciętna emerytura w Polsce to niewiele ponad 2 tys. zł brutto, ale dwie trzecie seniorów otrzymuje świadczenie poniżej tej kwoty, a 5 proc. Polaków dostaje emeryturę minimalną w wysokości tysiąca złotych. Głodowe świadczenia mogłyby wzrosnąć, jak szacuje „Superexpress” – nawet o 20 proc., gdyby rząd zgodził na zwolnienie najstarszych Polaków z podatków.

Rezygnacji z opodatkowania chce PSL, który zebrał już 140 tys. głosów pod obywatelskim projektem ustawy: „Emerytura bez podatku” i złożył go w Sejmie. Projekt zakłada, że emerytury nie byłyby pomniejszane o podatek i składkę zdrowotną.

- To byłaby rzeczywista i odczuwalna podwyżka świadczeń – przekonuje na łamach dziennika Elżbieta Ostrowska, prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Zobacz także: List od ZUS o przyszłej emeryturze. Jak poprawnie odczytać dokument?

Przykładowo, osoba która ma 2 tys. zł emerytury, co miesiąc otrzymywałaby całą tę kwtoę zamiast 1661 zł. To podwyżka o ponad 300 zł – wylicza „Superexpress”.

Emeryci mogą jednak zapomnieć o takim rozwiązaniu. Złudzeń pozbawia ich minister rodziny.

- Byłoby to naruszenie zasad równości i sprawiedliwości społecznej – powiedziała Elżbieta Rafalska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytura, emerytury, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2018

Volt R.Czy w pisobolszewickiej wyobraźni równość, to pomysł zróżnicowania zasad waloryzacji emerytur, podniesienie kwoty wolnej od opodatkowania tylko dla … Czytaj całość

09-10-2018

matyldaEmeryci zapamiętają tą decyzję pis-u przy urnach wyborczych!!

09-10-2018

WodnikPrzecież te pieniądze były już opodatkowane i od emerytur jeszcze raz potrącają podatek i to się nazywa naruszenie zasad równości i sprawiedliwości … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (481)