Notowania

emerytury górnicze
22.08.2012 09:46

Emerytury górnicze do zmiany. Już pracują nad projektem

Według ministra styczniowy termin na wprowadzenie zmian jest wciąż realny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Szef resortu pracy nie zgadza się z zarzutami opozycji o dużym wzroście liczby pracowników w podległych mu jednostkach. Poseł PiS Przemysław Wipler, opierając się na danych ministerialnych, wskazał, że w ciągu 4 lat zatrudnienie w ministerstwie i Ochotniczych Hufcach Pracy zwiększyło się dwukrotnie, do 3 tysięcy osób.

Według ministra Władysława Kosiniak - Kamysza w ministerstwie liczba zatrudnionych się nie zwiększyła od 6 lat. I wynosi 780 osób. Wzrost, ale nie tak duży może dotyczyć OHP, ale wynika on z nałożenia nowych funkcji, jak obsługa dotacji unijnych.

Minister pracy zapewnił, że trwają prace nad reformą górniczych emerytur. Podkreślił, że styczniowy termin na wprowadzenie zmian jest wciąż realny.

Zgodnie z zapowiedziami premiera, ma dojść do ograniczenia górniczych przywilejów emerytalnych. Nie będą one dotyczyły jedynie pracujących bezpośrednio przy wydobyciu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tuskometr Money.pl: Premier wreszcie wziął się do roboty Wskaźnik skonstruowany przez Money.pl wystrzelił w górę. Donald Tusk zrealizował już 20 proc. obietnic. Jest się z czego cieszyć?
Koniec złudzeń. Dłuższa praca, albo... Systemom emerytalnym wielu państwa grozi zapaść z powodu rosnącej długości życia - ostrzega sekretarz generalny OECD Angel Gurria.
Kwaśniewski wspiera rząd. "To konieczność" Były prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że podwyższenie wieku emerytalnego jest koniecznością.
Tagi: emerytury górnicze, władysław kosiniak-kamysz, emerytury, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, prawo, gospodarka polska, wiadmości, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz