Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Emigracja zarobkowa. Coraz więcej młodych wyjeżdża

0
Podziel się:

Mimo spadającej liczby zarejestrowanych bezrobotnych, sytuacja absolwentów szkół wyższych nie jest najlepsza.

Emigracja zarobkowa. Coraz więcej młodych wyjeżdża
(Andrzej Stawinski/REPORTER)

Mimo spadającej liczby zarejestrowanych bezrobotnych w Urzędach Pracy i ogólnej tendencji poprawy zatrudnienia w Polsce, sytuacja absolwentów szkół wyższych nie jest najlepsza. Wciąż znaczna grupa absolwentów wybiera emigrację.

Niektórzy poszukują pracy w większych miastach - powiedziała Monika Fedorczuk, radca w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

_ - Dane GUS-u wskazują, że od 2011 roku ponownie mamy do czynienia z systematycznym wzrostem emigracji. W ubiegłym roku czasowo, ponad trzy miesiące, za granicą przebywało niemalże 2 miliony 200 tysięcy osób. Ta liczba nieznacznie ale rośnie _ - podkreślała Monika Fedorczuk. _ - Często są to osoby młode dobrze wykształcone _ - dodała.

Główny Urząd Statystyczny podał, że bezrobocie w sierpniu spadło o jedna dziesiątą procent z 11,8 do 11,7 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Spada bezrobocie w Polsce. Ale sprzedaż... Główny Urząd Statystyczny podał właśnie ważne informacje z polskiej gospodarki.
Nowy rząd rozpoczął prace. Od tego zacznie Od rozpatrywania projektu ustawy budżetowej na 2015 rok rozpocznie pracę nowy gabinet.
Szkodliwe jajka trafiły do producentów w kraju Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim oskarżyła pięć osób w sprawie produkcji i sprzedaży szkodliwego dla ludzi suszu jajecznego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)