Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

Empik na świątecznych zakupach. Spółka kupiła pakiet akcji serwisu E-Muzyka

0
Podziel się:

Empik wybrał się na zakupy i stawia na muzykę. Spółka właśnie poinformowała o umowie na zakup większościowego pakietu akcji serwisu E-Muzyka.

Spółka E-Muzyka zajmuje się cyfrową dystrybucją utworów. Tworzy też dedykowane sklepy z muzyką
Spółka E-Muzyka zajmuje się cyfrową dystrybucją utworów. Tworzy też dedykowane sklepy z muzyką (LECH GAWUC/REPORTER)

Empik wybrał się na zakupy i stawia na muzykę. Spółka właśnie poinformowała o umowie zakupu większościowego pakietu akcji serwisu E-Muzyka.

E-Muzyka to spółka, która dysponuje prawami do kilku milionów utworów muzycznych, w tym nagrań wszystkich największych wytwórni muzycznych, takich jak Universal, Sony, Warner. Do tego firma reprezentuje ponad dwieście polskich wytwórni niezależnych. Dostarcza ich muzykę do polskich i zagranicznych serwisów muzycznych.

Do tego spółka odpowiadała za budowę i zarządzanie serwisów z muzyką u polskich operatorów komórkowych. I tak odpowiada m.in. za Plus Music czy sklep z utworami w T-Mobile. Jednocześnie dostarcza muzykę w postaci plików, które można kupić za pośrednictwem stron Empiku.

Empik zawarł z Bookzz Holdings Ltd umowę na zakup większościowego pakietu akcji serwisu E-Muzyka - poinformowała spółka w giełdowym komunikacie. Po informacji o transakcji akcje spółki E-Muzyka nieznacznie podskoczyły i kosztowały 2,39 za sztukę. W tej chwili wracają jednak do poprzedniej wartości.

Zobacz także: Zobacz też: Praca szuka człowieka. Młodzi od pracy oczekują czegoś innego, niż ich rodzice

W wyniku transakcji Empik dysponuje 80,25 proc. akcji w spółce E-Muzyka. - Jest to techniczna transakcja będąca wynikiem porządkowania aktywów pozostałych po funduszu Empik Media & Fashion. Spółka Empik nie ma w tym momencie zamiaru zwiększania zaangażowania - powiedziała prezes Ewa Szmidt-Belcarz, cytowana w komunikacie spółki.

Grupa Empik to największa sieć sprzedaży produktów kultury i rozrywki w Polsce i lider w kategoriach wydawniczych (książka, muzyka, film).

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)