Notowania

Empik zmienia logo na tęczowe przed Paradą Równości. Fala hejtu na portalach społecznościowych

Logo sieci sklepów w tęczowych barwach - tak Empik przyłącza się do obchodów Tygodnia Równości i parady, która przejdzie ulicami Warszawy w sobotę po południu. - Nie kupię u was już ani jednej książki - piszą internauci na profilu sklepu.

Podziel się
Dodaj komentarz
Tymczasowe logo Empiku

Promując Tydzień Równości Empik dołącza m.in. do Google'a, który po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła Parada Równości zmienia barwy na tęczowe, czy Netflixa, który aktywnie włącza się w obchody promując swój serial i rozdając kolorowe farby.

Nowe logo Empik opublikował na Facebooku. "Chcemy podkreślić, że jako Empik szanujemy i wspieramy inicjatywy na rzecz równości" - napisali przedstawiciele sklepu.

Pod zdjęciem natychmiast rozwinęła się burzliwa dyskusja. Pojawiło się przeszło 500 komentarzy.

"Brawo Empik" - pisali internauci. "Szanuję, mocny ruch marketingowy" - podkreślił jeden z nich.

Mocne opowiedzenie się po jednej ze stron światopoglądowego dyskursu zawsze jest dla marki ryzykowne. Obok komentarzy popierających akcję, pojawiły się również mocno krytyczne. Wiele z nich nie nadaje się w ogóle do przytoczenia. Sieć na bieżąco reaguje na komentarze. Przedstawiciele sklepu postanowili usunąć te zbyt agresywne.

"Słuchajcie, jest dość późno i trochę męczące jest czytanie o tej godzinie takich brzydkich komentarzy, dlatego prosimy Was bardzo o kulturalną dyskusję. Wszelkie wpisy zawierające przekleństwa i obrażające inne osoby będą kasowane" - napisano w nocy z piątku na sobotę na profilu Empiku.

Przypomnijmy, że Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy o godz. 15. Marsz rozpocznie się przy Rondzie ONZ. Uczestnicy przejdą ulicą Świętokrzyską, po czym zakręcą w ulicę Marszałkowską, a następnie w Aleje Jerozolimskie. Przy Dworcu Centralnym Parada skręci w aleję Jana Pawła II, następnie w Aleję Solidarności i przy placu Bankowym wróci znów na ulicę Marszałkowską.

Tagi: biznes, empik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2018

Zdrowy PolakHomoseksualizm to jest choroba, która trzeba leczyć by się nie rozprzestrzeniała A osoby, które jawnie i publicznie ekspanuja swoją orientacje … Czytaj całość

09-06-2018

obywatel43Nie rozumiem dlaczego tak manifestują swoją odmienność... dlaczego mam być narażony na takie okropne widoki w normalnym świecie... bezsens

09-06-2018

SquaterHehe. Ci co piszą NIE KUPIĘ U WAS KSIZKI ostatni raz czytali pewnie w gimnazjum lekturę a i w to wątpię

Rozwiń komentarze (55)