Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy gracz na polskim rynku słodyczy. Turcy wchodzą z mocą

18
Podziel się

Eti zamierza szybko znaleźć się w pierwszej czwórce graczy naszego ryku i ma na to pokaźne fundusze.

Na razie Eti nie planuje budowy kolejnej fabryki u nas w kraju, słodycze i ciaska będą sprowadzane
Na razie Eti nie planuje budowy kolejnej fabryki u nas w kraju, słodycze i ciaska będą sprowadzane (Twitter/eti)
bDAQyJbF

Duże ambicje i wielkie pieniądze. Eti, lider w słodkościach w rodzimej Turcji, wkracza do Polski. Zamierza szybko znaleźć się w pierwszej czwórce graczy naszego ryku i ma na to pokaźne fundusze.

1,3 mld euro to roczna sprzedaż Eti w Trucji. Firma ma aż 40-proc. udział w rynku dominując przede wszystkim w ciastkach – donosi "Puls Biznesu". Produkcją zajmuje się aż 7 fabryk w kraju i jedna zbudowana za 50 mln euro w Rumunii. To stamtąd będą trafiać do Polski tureckie słodycze.

Na razie Eti nie planuje budowy kolejnej fabryki u nas, ale zamierza z mocą wejść na polski rynek - tak, aby zbudować pozycję plasującą turecką firmę w pierwszej czwórce obok – Marsa, Ferrero czy Mondeleza i to w zaledwie 5 lat.

bDAQyJbH

- Właściciele dali nam solidny budżet na ogólnopolską kampanię reklamową od razu w pierwszym roku działalności. Mowa i o billboardach, i reklamie telewizyjnej dla kilku marek -- zapowiada na łamach PB Aleksandra Chrzanowska, dyrektor generalna Eti w Polsce.

Polski zespół wciąż jest w budowie. Ma liczyć około 40 osób. Jego zadaniem będzie wprowadzenie nad Wisłę dziesięć marek tego tureckiego gracza.

bDAQyJbN

Jak zapowiedziała menadżer firmy, pierwsze produkty pojawią się na polskich półkach w drugim kwartale. Będzie to 35 m.in. batonów czekoladowych, ciastek, herbatników, słonych przekąsek i wyrobów dla dzieci.

Pod koniec roku firma planuje zadebiutować w kolejnej słodkiej kategorii -- tabliczkach czekoladowych. W następnych latach w kolejnych – czytamy w "PB".

Zobacz także: Zobacz także: Całe te słodycze

Firma Eti dynamicznie się rozwija. Pierwszą fabrykę założyła na początku lat 60. Ubiegłego wieku. Dziś ma ich osiem. Firma dystrybuuje około 300 produktów pod 45 markami. Nie tylko zbudowała bardzo silną pozycję na rodzimym rynku, ale też eksportuje do 40 krajów.

bDAQyJbO
bDAQyJci
inwestycje
wiadomości
KOMENTARZE
(18)
Ian
3 lata temu
Kupuj co Polskie,islam bedziesz wspierał?
:)
3 lata temu
Ja proponuje w ogóle ograniczyć jedzenie słodyczy do minimum. Leczenie zębów jest bardzo drogi i rzadko się udaje.
Oli
3 lata temu
Popieraj i kupuj produkty rodzime. Np. Maspex Wadowice.
bDAQyJcj
bakielit
3 lata temu
Moze bedzie lepsze jak to chemiczne zachodnie gawno
juhas
3 lata temu
Niestety, ale skład słodyczy w Polsce to jakiś żart. Zamiast cukru syrop głukozowo-fruktozowy, zamiast masła aromaty, oleje palmowe, konserwanty etc. Jeśli będą miały lepszy skład, mają szansę i nie będę na siłę kupował polskich. Chciałem kupować polską czekoladę 90% bez chemii i nie ma. Musze kupować Lindt bo nie dość że nie ma chemii to jeszcze ma wanilię a nie aromat. Ani Wawel, ani Wedel (gorzka czekolada ma 50g cukru w100g!) ani żadna inna, chociaż i Wedel już polski nie jest.
...
Następna strona