Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Credit Agricole i Millennium chcą przejąć Eurobank - wynika z nieoficjalnych informacji

Credit Agricole i Millennium chcą przejąć Eurobank - wynika z nieoficjalnych informacji

Fot. Michał Woźniak
Francuscy właściciele wystawili Eurobank na sprzedaż w połowie czerwca i już są pierwsi zainteresowani. Z nieoficjalnych informacji wynika, że bank chcą przejąć dwie firmy - Credit Agricole oraz Millennium.

O potencjalnych nabywcach polskiego banku napisała amerykańska agencja Bloomberg. Obecna wartość aktywów Eurobanku jest szacowana na 13,8 mld zł. Eurobank należy do francuskiego Societe Generale, jednak firma zdecydowała się wycofać z polskiego rynku i wystawić swój detaliczny oddział na sprzedaż.

Bankowość elektroniczna – jakie daje możliwości? Zobacz wideo:

Jeśli na zakup Eurobanku zdecyduje się Credit Agricole, to bank pozostanie we francuskich rękach. Jednak jeśli firmę przejmie Millennium, to Eurobank stanie się częścią portugalskiego koncernu Banco Comercial Portugues.Na koniec 2017 r. Eurobank miał w Polsce 237 placówek franczyzowych. Societe Generale działa w Polsce od 1976 roku.

Czytaj też: Getin Noble wypuszcza akcje dla Czarneckiego. Miliarder z miejsca traci 123 mln zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


eurobank, bankowość, societe generale
Czytaj także
Polecane galerie
Artur
2018-06-21 04:09
Hmmmm, ludzie narzekają, że złodziejki bank, że inny też złodziejki itp. Piszą to ci, którzy wylewają swoje żale (całkowicie nieuzasadnione), bo mają jakieś tam kredyty, pożyczki i inne zobowiązania. Pytam się.....
Czy umowa kredytowa zawierała comiesięczną listę jaką spłacać należy???? Czy ktoś był jakoś ślepy na co się godził??? Czy ktoś był trędowaty na oczy co podpisywał? Czy ktoś zmuszał do podpisywania umowy? Pytam się......
Mg
2018-06-20 16:34
Zaraz sprzedadzą orange
Karrol
2018-06-20 14:20
Nie ma już klimatu do okradania klientów w Polsce ,to trzeba się zwijać , a Tusk obiecywał im na długo zieloną wyspę.
Pokaż wszystkie komentarze (12)