Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CPK
20.05.2018 11:58

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. "Nie stać nas na odwlekanie tego projektu"

Trzeba pasażerów gdzieś pomieścić. A w Polsce brakuje lotniska z odpowiednią przepustowością - uważa Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Jastrzebowski REPORTER)

- Centralny Port Komunikacyjny nie będzie żadną drogą zabawką - tak Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury odpowiada na zarzuty posłów opozycji, że postuluje bezsensowną inwestycję. Wild zapewnia w rozmowie z money.pl, że ogromny port lotniczy jest po prostu niezbędny.

- Bazujemy na opracowaniach i koncepcjach, które są w Polsce od 20 lat. Jedyne, co zrobiliśmy, to dodaliśmy do tych analiz działania. Podstawowa przyczyna budowy CPK jest następująca: nie stać nas na odwlekanie tego projektu - przekonuje Wild w rozmowie z money.pl. O Centralny Port Komunikacyjny pytaliśmy podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Money.pl było partnerem medialnym wydarzenia.

- Trzeba pasażerów gdzieś pomieścić. A w Polsce brakuje lotniska z odpowiednią przepustowością. Wszystkie raporty brzmią jednakowo: budujcie, bo się opłaca i to jest dobre dla gospodarki. Będę upierał się, że wartość dodana polega na połączeniu wielu projektów transportowych w jednym miejscu - dodaje.

Mikołaj Wild podkreśla również aspekt militarny przedsięwzięcia. Centralny Port Komunikacyjny ma być ważnym elementem systemu obronnego NATO w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: CPK, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2018

Wyborca.Projekt mrzonka !!! 1- dzisiejsze samoloty mają zasięg ponad 12 000 km , a projektowane są takie które na jednym tankowaniu zrobią ponad 17 000 km. … Czytaj całość

20-05-2018

cymesWszystkie lotniska zostaną zlikwidowane, zeby to gigantyczne mogło funkconować. Bajki i bajarze.

20-05-2018

Jerzy"Ważny element systemu obronnego NATO w Polsce" -cóż za brednie. Strategicznie jeden duży cel jest łatwiejszy do zniszczenia niż kilka … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (16)