Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. "Nie stać nas na odwlekanie tego projektu"

16
Podziel się

Trzeba pasażerów gdzieś pomieścić. A w Polsce brakuje lotniska z odpowiednią przepustowością - uważa Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury.

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. "Nie stać nas na odwlekanie tego projektu"
(Tomasz Jastrzebowski REPORTER)
bDAmxNoB

- Centralny Port Komunikacyjny nie będzie żadną drogą zabawką - tak Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury odpowiada na zarzuty posłów opozycji, że postuluje bezsensowną inwestycję. Wild zapewnia w rozmowie z money.pl, że ogromny port lotniczy jest po prostu niezbędny.

- Bazujemy na opracowaniach i koncepcjach, które są w Polsce od 20 lat. Jedyne, co zrobiliśmy, to dodaliśmy do tych analiz działania. Podstawowa przyczyna budowy CPK jest następująca: nie stać nas na odwlekanie tego projektu - przekonuje Wild w rozmowie z money.pl. O Centralny Port Komunikacyjny pytaliśmy podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Money.pl było partnerem medialnym wydarzenia.

bDAmxNoD

- Trzeba pasażerów gdzieś pomieścić. A w Polsce brakuje lotniska z odpowiednią przepustowością. Wszystkie raporty brzmią jednakowo: budujcie, bo się opłaca i to jest dobre dla gospodarki. Będę upierał się, że wartość dodana polega na połączeniu wielu projektów transportowych w jednym miejscu - dodaje.

Mikołaj Wild podkreśla również aspekt militarny przedsięwzięcia. Centralny Port Komunikacyjny ma być ważnym elementem systemu obronnego NATO w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAmxNoJ
bDAmxNpe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(16)
Jerzy
3 lata temu
"Ważny element systemu obronnego NATO w Polsce" -cóż za brednie. Strategicznie jeden duży cel jest łatwiejszy do zniszczenia niż kilka mniejszych, chyba że miotnie ogromem tego lotniska i zadusi wrogie Polsce siły ogromem swej głupoty.
cymes
3 lata temu
Wszystkie lotniska zostaną zlikwidowane, zeby to gigantyczne mogło funkconować. Bajki i bajarze.
a lex
3 lata temu
was połozył zakup śmigłowców dla armii, kupiliście samoloty dla nierządników z sejmu i KP, prawie bez przetargu. portu lotniczego k łodzi nam nie potrzeba
bDAmxNpf
lotczik
3 lata temu
Wiadomo Polacy są bardzo majętni i latają samolotami. Na przykładzie lotniska w Radomiu (od 2 lat brak klientów) i Rzeszowie (10 odlotów na dzień).
PJB
3 lata temu
Gigantomania, nie potrafią przekonać prywatnych inwestorów do nakładów to chcą jedną inwestycją załatwić problem. Potrzebna czy nie bez znaczenia. A przy okazji skok na kasę przez zaprzyjaźnione pisfirmy. Będzie temat dla kolejnej komisji sejmowej po wyborach tym razem za miliardy wydane bez badań analiz weryfikacji efektywności
...
Następna strona