Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

To może być kolejna piramida finansowa. Działalności Exp Asset przygląda się KNF i UOKiK

45
Podziel się:

Oferta jest skierowana do osób, które marzą o wielkich zyskach na rynku finansowym, ale nie mają o nim wiedzy.

Działalności Exp Asset przygląda się KNF.
Działalności Exp Asset przygląda się KNF. (Jacek Bereźnicki)

Niejasny model działalności, nagradzanie uczestników za przyprowadzenie nowego klienta, rozliczenia prowadzone w kryptowalutach. Działalności firmy Exp Asset, która sprzedaje pakiety edukacyjne dla inwestorów-amatorów, przygląda się KNF i UOKiK. To może być piramida finansowa - ostrzegają eksperci.

Sprawę działającej w Polsce od czerwca bieżącego roku firmy Exp Asset opisuje "Puls Biznesu". Zarejestrowana w Londynie firma oferuje sprzedaż pakietów edukacyjnych i szkoleń dla osób, które chcą zarobić na foreksie i na kryptowalutach.

Pakiety edukacyjne kosztują od 100 dolarów, ale mogą kosztować nawet kilka tysięcy, jeśli są połączone ze szkoleniem stacjonarnym. Oferta jest skierowana do osób, które marzą o wielkich zyskach na rynku finansowym, ale nie mają o nim wiedzy.

Firma przekonuje, że pieniądze ze sprzedaży pakietów inwestuje z zyskiem. W ramach "bonusu" dzieli się z nabywcami pakietów zyskiem - za każdy dzień wypłaca 1 proc. wartości wykupionego pakietu. Płaci też swoim klientom za przyprowadzenie nowego klienta - 8 proc. w przypadku pakietów kosztujących ponad 1000 dol.

Choć wszystkie opłaty są podawane w dolarach, firma rozliczenia prowadzi w kryptowalutach.

Zobacz także: Wideo: hakerzy zaatakowali kilka banków i KNF

Jak pisze "Puls Biznesu", od czerwca Exp Asset zdążył zbudować sieć partnerów - często byłych klientów - którzy pozyskują kolejnych klientów. Za przyprowadzenie nowego klienta firma płaci partnerowi aż jedną trzecią wartości pakietu, jaki wykupi.

Kto stoi za Exp Asset? Prezesem spółki jest Patryk Krupiński, który przedstawia się jako "doświadczony trader". Wcześniej pracował w HFT Brokers - w marcu działalność tej firmy została zawieszona przez KNF, a we wrześniu dostała karę 1 mln zł za wprowadzanie klientów w błąd i działanie wbrew ich interesom.

Firmie, której model działalności według ekspertów może przypominać piramidę finansową, przygląda się obecnie nie tylko KNF, ale także UOKiK. Na razie Exp Asset nie trafił na listę ostrzeżeń KNF.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(45)
SYGNALISTA
6 lat temu
Gdzie Wy szukacie !? Ciężarówki "rozjeżdżają POlskę" - tam i z POwrotem z tym samym towarem i za każdym razem odliczenie VAT-u MÓWI WAM TO COŚ ?
jan
6 lat temu
kto kontroluje skoki amber gold to pikus tam jest przekret kto chroni skoki
lol
6 lat temu
niech sie wezma za najwieksza piramide czyli zus
fact
6 lat temu
Polecam przygladnac sie ZUS. To najwieksza z piramid finansowych na polskim rynku a bylbym zapomnial ma ona parasol ochronny ktory nie pozwala polskim urzedasom na badanie tej pseudo instytucji. Jednak gdy do ZUS dobierze sie miedzynarodowa komisja ds rzetelnosci biznesu wtedy nawet polskie clowny ze wsi nie zdolaja uchronic tego badziewia przed gruntownymi kontrolami majacymi na celu zazwyczaj tylko jedno- przyznanie sie po dobroci do przestepstwa albo zamkniecie instytucji, zamrozenie wszystkich srodkow i pozwy sadowe nie pochodzace nigdy z kraju gdzie stoi dana rudera. Przed owa komisja nawet Trump i kongresmeni amerykanscy sie nie uchronia czego dowodem bylo kilka przegranych spraw Trumpa w sadzie jeszcze za czasow jego bycia smiesznym biznesmenem.
Obserwator.
6 lat temu
Polecam dla stosownych organów sprawdzenie również legalności funkcjonowania firm, gdzie właściciele "ekonomiści" po politechnice prowadzą doradztwo kredytowe, a jednocześnie są w zarządzie agencji nieruchomości i jednocześnie w miastach wojewódzkich stali się z dnia na dzień stali się milionerami i właścicielami ponad 20 mieszkań, które zaadaptowali dla celów prowadzenia swojej cichej działalności gospodarczej, bez oznakowania, bez zgody współwłaścicieli budynków mieszkalnych i bez zgody gminnych organów na zmianę sposobu użytkowania tychże lokali mieszkalnych, bez kontroli SANEPiD i t.p polegającą na dobowym wynajmie miejsc noclegowych zamiast wynajmu mieszkań.
...
Następna strona