Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Falstart e-myta. Pobór opłat nie działa

0
Podziel się:

Firma Kapsch za każdy dzień opóźnienia musi zapłacić milion złotych odszkodowania.

Falstart e-myta. Pobór opłat nie działa
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nadal nie udało się uruchomić systemu elektronicznego poboru opłat na 1600 kilometrach autostrad i dróg. System viaTOLL miał działać od północy.

Krzysztof Gorzkowski z polskiego oddziału firmy Kapsch zapewnia, że system zadziała jeszcze dziś po południu lub wieczorem.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA GORZKOWSKIEGO:

Przekonanie, że system zadziała, widać w warszawskiej siedzibie firmy, gdzie trwają przygotowania do przyjęcia z okazji uruchomienia viaTOLL.

Krzysztof Gorzkowski zapowiada, że zgodnie z umową firma zapłaci Skarbowi Państwa karę za opóźnienie i pokryje straty związane z niepobieraniem opłat od kierowców za przejazd płatnymi drogami.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA GORZKOWSKIEGO:

Kara za każdy dzień, kiedy system viaTOLL nie działa, wynosi milion złotych. Jeszcze wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymywała zapewnienia, że wszystko będzie gotowe na czas. Rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken podkreśla, że w razie wpadki i nieszczelności systemu skarb państwa nie straci ani złotówki.

POSŁUCHAJ RZECZNICZKI GDDKiA:

System poboru opłat obowiązuje łącznie na 1600 kilometrów dróg. Na kierowców, którzy nie zapłacą za przejazd, Inspekcja Transportu Drogowego może nałożyć mandat w wysokości 3 tysięcy złotych.

Dzięki systemowi tylko do końca tego roku do kasy państwa ma wpłynąć około 400 milionów złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t87624.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/drogowe-e-myto-obejmie-auta-osobowe.html) Na urlop z przyczepą? E-myto lub 3 tys. kary Ruszasz na wczasy z campingiem, żaglówką lub dużą przyczepą? Przyszykuj się na wydatki. Ruszył elektroniczny system opłat drogowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t139550.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konczy;sie;darmowa;jazda;autostradami;bedzie;drogo,214,0,863446.html) Kończy się darmowa jazda autostradami. Będzie drogo Od dziś trzeba płacić za przejazd A2 między Strykowem i Koninem. Niebawem trzeba będzie płacić też na innych autostradach. Zobacz jak Polska wypada na tle Europy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t32905.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/publikacje/artykul/zobacz;ile;kosztuja;drogi;w;europie;i;gdzie;zatankujesz;najtaniej,177,0,859313.html) Zobacz, ile kosztują drogi w Europie i gdzie zatankujesz najtaniej Za średnią krajową Polak może przejechać niecałe 12,5 tys. kilometrów płatnymi autostradami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)