Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Farmaceuci oburzeni. "To aptekarze ponoszą odpowiedzialność za złe recepty"

0
Podziel się:

Alina Fornal z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie krytykuje Rzecznika Praw Pacjenta za wypowiedź o ludzkich farmaceutach.

Farmaceuci oburzeni. "To aptekarze ponoszą odpowiedzialność za złe recepty"
(sjlocke/iStockphoto)

Alina Fornal z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie krytykuje Rzecznika Praw Pacjenta za wypowiedź o _ ludzkich farmaceutach _.

Dziś na konferencji prasowej minister Krystyna Kozłowska powiedziała, że pacjenci powinni szukać aptek, w których farmaceuci pomimo pieczątki _ refundacja do uznania NFZ _ sprzedadzą lek ze zniżką.

Cała odpowiedzialność za obecny chaos znów spada na aptekarzy - mówi Alina Fornal.
- _ Pani rzecznik powiedziała dzisiaj w radio, że jeżeli pacjentowi w jednym sklepie zaproponują wykupienie leku za sto procent, to może sobie iść do innej apteki. Co to znaczy? Miały być jednakowe zasady dla wszystkich aptek, mieli mieć pacjenci jednakowe ceny w aptekach, a teraz znowu będziemy różnicować apteki według pieczątki, która jest na recepcie, albo jej nie ma. Nie rozumiem takiego systemu _ - powiedziała Fornal.

Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie apeluje do lekarzy o wypisywanie recept z określoną kwotą odpłatności oraz do pacjentów, aby ci prosili lekarzy o właścicwe recepty. -_ Od kilku lat aptekarze nieustannie ponoszą odpowiedzialność za błędnie wypisywane recepty _ - podkreśla Alina Fornal.

POSŁUCHAJ ALINY FORNAL:

Od dzisiaj lekarze w ramach protestu przeciwko nowej ustawie refundacyjnej nie określają na receptach zniżki jaka przysługuje danemu pacjentowi. Na receptach stawiają pieczątki _ refundacja do uznania NFZ _.

O ustawie refundacyjnej czytaj w Money.pl
"To podłe, skandaliczne". Minister się ugnie? Eksperci wytykają błędy ustawy refundacyjnej, lekarze odmawiają wypisywania recept na nowych zasadach, opozycja krytykuje.
13 tysięcy lekarzy rozpoczyna protest _ - Jesteśmy do tego zmuszeni. Państwo nakłada na nas obowiązek, który jest niewykonalny _ - mówi prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski.
Nie ma zgody lekarzy na decyzję NFZ Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy apeluje o niewypisywanie recept na nowych zasadach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)