Notowania

stocznie
14.12.2009 14:39

Fiasko sprzedaży stoczni w Szczecinie, są chętni na Gdynię

Nikt nie wpłacił wadium w Szczecinie. W Gdyni zrobiły to trzy firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polska Zielona Sieć/CC/Flickr)

aktualizacja 15.30

*Nikt nie wpłacił wadium przed planowaną na piątek licytacją Stoczni Szczecińskiej Nowej. W Gdyni wpłaciły je trzy firmy. *

W Szczecinie w związku z brakiem wpłaty aukcja nie odbędzie się, a do stoczni wkroczy syndyk. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek nie wykluczył, że miasto kupi grunty po zakładzie.

Na to potrzeba jednak zgody Agencji Rozwoju Przemysłu. Po świętach prezydent Szczecina ma spotkać się z parlamentarzystami, aby omówić plan działania w sprawie przyszłości majątku pozostałego po stoczni.

Trzech chętnych na zakup Stoczni Gdynia

Są chętni na zakup dużego doku w Stoczni Gdynia. Wadium uprawniające do udziału w planowanej na środę aukcji stoczniowego majątku wpłaciły 3 firmy.

Agencja Rozwoju Przemysłu co prawda nie informuje, którymi przetargami są zainteresowani inwestorzy, ale można to wywnioskować z wpłaconych kwot. Wartość całego majątku wystawionego na sprzedaż to 213 milionów złotych. 10-cioprocentowe wadium, które wpłynęło od zainteresowanych, to w sumie 28 milionów. Można więc podejrzewać, że przynajmniej jedna, a najprawdopodobniej dwie lub trzy firmy są zainteresowane zakupem dużego doku wartego 90 milionów złotych.

Związkowcy ze stoczni Gdyni liczą, że ten przetarg będzie szansą na zatrudnienie przynajmniej części zwolnionej załogi. Wynikami poprzedniego przetargu, podczas którego sprzedano część stoczniowego majątku, były mocno zawiedzione stoczniowe związki zawodowe.

Aleksander Kozicki z _ Solidarności _ i Jan Gumiński z Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej podkreślają, że przetarg ten nie daje możliwości zatrudnienia większej liczby osób.

Czy duży dok w Stoczni Gdynia zostanie sprzedany, okaże się w środę. W przypadku Stoczni Szczecińskiej Nowa planowane na 18 grudnia aukcje odwołano z braku chętnych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ostatni dzwonek na wadium za stocznie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ostatni;dzwonek;na;wadium;za;stocznie,11,0,565771.html )
* [ Mało chętnych na majątek stoczni ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/malo;chetnych;na;majatek;stoczni,101,0,566885.html )
Tagi: stocznie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz