Notowania

sejm
24.02.2016 06:43

Finansowanie partii i budżet. Dziś zbiera się Sejm

Tegoroczny budżet zakłada wzrost PKB o 3,8 procent, średnioroczna inflacja ma wynieść 1,7 procent, a maksymalny deficyt budżetowy zapisano na poziomie 54,7 miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

W środę rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się między innymi poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na ten rok. Jest ich 20.

Jedna z nich zakłada zwiększenie o 2 i pół miliona złotych budżetu Kancelarii Senatu kosztem Krajowej Rady Sądownictwa. Inna zwiększa o 2 miliony złotych dotacje na dokształcanie nauczycieli dla Polonii. Pieniądze na ten cel przesunięto z ministerstwa spraw zagranicznychspraw zagranicznych. Senatorowie zwiększyli ponadto środki na Fundusz Kościelny oraz na Instytut Pamięci Narodowej.

Tegoroczny budżet zakłada wzrost PKB o 3,8 procent, średnioroczna inflacja ma wynieść 1,7 procent, a maksymalny deficyt budżetowy zapisano na poziomie 54,7 miliarda złotych.

Podczas tego posiedzenia posłowie zajmą się też rządowym projektem nowelizacji kodeksu karnego oraz kodeksu karnego wykonawczego. Przywraca on możliwość stosowania dozoru stacjonarnego jako formy wykonywania kary pozbawienia wolności.

Planowane są też pierwsze czytania projektów ustaw przygotowanych przez Nowoczesną. Klub ten proponuje między innymi zmianę sposobu finansowania partii politycznych. Chodzi o to, aby partie polityczne połowę tego co dostają z budżetu pozyskiwały od obywateli. Jest to tak zwane rozwiązanie złotówka za złotówkę. Inny projekt Nowoczesnej zakłada zniesienie ciszy wyborczej w dniu poprzedzającym wybory i referenda oraz w dniu głosowania. Kolejny projekt tej partii dotyczy ograniczenia niektórych uprawnień związków zawodowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Naukowicz&Fedusio/wk

Tagi: sejm, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz