Notowania

budownictwo
05.09.2018 12:43

Budowlanka tonie w długach. Branża padła ofiarą własnego sukcesu

Już na 2,5 mld złotych zalega branża budowlana – wynika z Krajowego Rejestru Długów. Realna staje się groźba upadłości kolejnych firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Pacewicz)
Blisko co piąta firma budowlana w Polsce upada.

Już na 2,5 mld złotych zalega branża budowlana – wynika z Krajowego Rejestru Długów. Realna staje się groźba upadłości kolejnych firm.

Wiele firm nie radzi sobie rosnącymi kosztami i traci płynność finansową. Branża padła ofiarą własnego sukcesu – pisze RMF24.

Buduje się dużo, a wraz ze zwiększonym popytem na materiały budowlane rosną ich ceny. Do tego dochodzi problem ze znalezieniem pracowników. Rynek pracownika daje się we znaki właścicielom firm.

Brak rąk do pracy, to problem z realizacją terminów i wywiązywania się umów. To również, jak zauważa RMF24, wyższe koszty. Mała liczba wykwalifikowanych pracowników bowiem przekłada się na wysokości ich stawek.

Jak pisaliśmy w money.pl, w pierwszej połowie 2018 r. w całej branży budowlanej odnotowano wzrost upadłości o blisko jedną piątą.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl *

Tagi: budownictwo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2018

dp1m2 mieszkania we Wrocławiu w stanie developerskim to koszt około od 7500-14000zł. Za tą cenę dostajemy surowy beton. Za mieszkanie 50m2 trzeba wydać … Czytaj całość

05-09-2018

cala prawdaKombinacje z zatrudnianiem na czarno, faworyzowanie Ukraińców, brak dbałosci o pracownika...można dużo wymieniac. Polacy czują się pracownikami … Czytaj całość

05-09-2018

slan2449Panowie biznesmeni!Zacznijcie uczciwie płacić pracownikom i w terminie a nie będziecie mieli problemów z ludzmi.

Rozwiń komentarze (158)