Notowania

Fiskus będzie miał przeciwnika. Nowy urząd w Polsce. Resort finansów zdradza szczegóły

- Rzecznik Praw Podatnika ma w pewien sposób rozwiązywać problem skomplikowania prawa podatkowego. Chcemy, by pomagał ludziom, których nie stać na skorzystanie z profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Każdy podatnik będzie mógł się do niego zgłosić – mówi w programie „Money. To się liczy” Maciej Żukowski, dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)

Rzecznik Praw Podatnika ma rozwiązywać problem skomplikowania prawa podatkowego. Chcemy, by pomagał ludziom, których nie stać na skorzystanie z profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Każdy podatnik będzie mógł się do niego zgłosić – mówi w programie "Money. To się liczy" Maciej Żukowski z resortu finansów.

Rzecznik będzie reprezentować podatników w ewentualnych sporach z organami skarbowymi, mediować, doradzać.

- Mam nadzieję, że na podstawie swojego doświadczenia oraz spraw, które do niego spływają, będzie nam, ministerstwu finansów, wskazywał, co w prawie należy usprawnić – wyraził swoje oczekiwanie Żukowski.

Spytaliśmy, czy zagrożeniem dla niezależności Rzecznika nie jest to, że odwołać go będzie mógł minister finansów.

- Nie demonizujmy roli ministra – odpowiedział Żukowski i zapewnił, że szef resortu nie odwoła rzecznika tylko dlatego, że jego działania mogą nie iść w parze z intencjami ministerstwa. – Ponadto rzecznik będzie powoływany na jedną kadencję, więc nie ma obaw, że będzie chciał się "podlizać" ministrowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: maciej żukowski, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2018

jasDziwne to wszystko--a wystarczy uprościć prawo podatkowe tak by nawet taki po SP rozumiał co komu się należy.

26-10-2018

starawasnO wiele latwiej uproscic przepisy, zlikwidowac urzedy, zredukowac zus-y, itp. A nie tworzyc kolejnego kolosa na glinianych nogach.

26-10-2018

DziadekHa ha ha ha ha. Żałosne.

Rozwiń komentarze (54)