Notowania

fiskus
07.05.2018 07:05

Zablokowane konto bankowe na 3 miesiące. Fiskus dobierze się do oszustów

Twoje konto bankowe może być zablokowane na 72 godziny, a nawet na trzy miesiące. Stanie się to, jeśli komputer fiskusa wytypuje Cię jako oszusta, a dodatkowo urzędnik potwierdzi, że ewentualna blokada zapobiegnie wyłudzeniom skarbowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karol Serewis/East News)
Fiskus może zablokować konto bankowe każdemu. Miejmy nadzieję na precyzję urzędników, niż na działanie na masową skalę

Już od zakończenia długiego weekendu zaczną być egzekwowane nowe przepisy związane z systemem teleinformatycznym do walki z oszustwami podatkowymi (znanym pod skrótem STIR) – pisze „Rzeczpospolita”.

System będzie analizował przepływy na kontach i w momencie, gdy znajdzie coś podejrzanego, zawiadomi o potencjalnym oszustwie podatkowym. To uruchomi proces, który może doprowadzić do blokady konta. Wszystko ma być szczegółowo badane przez analityków.

- Przepisy dziwnie sformułowano - dotyczą przedsiębiorców, ale też osób prowadzących działalność zarobkową na własny rachunek, które nie są przedsiębiorcami. Wydaję się, że może chodzić o tych, których przychód z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, lub rolników – zauważa doradca podatkowy, Michał Wojtas dla „Rzeczpospolitej”.

Zobacz: Absurdalna sytuacja w Polsce. Wiceminister Możdżanowska staje po stronie przedsiębiorców

Sądy administracyjne również obawiają się nowych przepisów. Wynika to z tego, że postanowienia o blokadzie podlegają zaskarżeniu, a termin na rozpatrzenie skargi to 30 dni. Ewentualna duża liczba wniosków może wygenerować ogromne kolejki i dłużej poczekają podatnicy ze zwykłymi sprawami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: fiskus, konto bankowe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-05-2018

marekJak to się rzezią nie zakończy to będzie cud.

07-05-2018

kasiajesli jestes czysty to w czym problem ?

07-05-2018

podatnik"Gdy komputer fiskusa wytypuje Cię jako oszusta" - Morawiecki wdraża w ten sposób swoją "konstytucję biznesu", a w szczególności … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (57)