Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Flagi i symbole narodowe w magazynach KPRM. Przetarg w trybie przyspieszonym, by zdążyć przed 11 listopada

8
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki wezwał urzędy do wywieszania flag. Aby mieć pewność, że w rękach administracji publicznej znajdzie się ich odpowiednia liczba, ogłoszono przetarg w trybie przyspieszonym. Gotowość wykonania zamówienia w bardzo krótkim terminie wyraziły tylko 3 firmy.

Po 2 maja zapadła decyzja o konieczności zorganizowania przetargu na flagi i inne symbole
Po 2 maja zapadła decyzja o konieczności zorganizowania przetargu na flagi i inne symbole (Andrzej Grygiel)

31 tys. zestawów składających się z flagi narodowej, pinu (przypinki) w kształcie godła, koperty zawierającej skan listu prezesa Rady Ministrów zapakowanych w eleganckie opakowanie z biało-czerwoną wstążką zamówiła Kancelaria Premiera z okazji tegorocznego 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przetarg miał specjalny tryb przyspieszony, który pozwala wybrać oferenta do 15 dni – informuje "Rzeczpospolita".

Pośpiech i wiążący się z tym przetarg w trybie przyspieszonym jest pokłosiem obietnicy, którą złożył premier Mateusz Morawiecki 2 maja podczas uroczystości Dnia Flagi w Stalowej Woli. Zaapelował, aby do końca roku obchodów jubileuszowego roku na budynkach administracji i domach wywieszono flagi narodowe. Później wezwał do wywieszania flag także za pośrednictwem Twittera.

Flagi mają być rozdawane osobom zasłużonym lokalnym społecznościom, laureatom konkursów i Polonii. Konieczność przyspieszenia procedur wynika z tego, że zestawy muszą trafić do odbiorców w przeddzień okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości.

Zobacz także: Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady

Przetarg został ogłoszony 30 maja, a zakończył się w połowie czerwca. Pewnie z powodu krótkiego terminu zgłaszania ofert (ale też realizacji zamówienia, bo pierwsza partia zamówienia, 5 tys. sztuk, musiała trafić do zamawiającego w terminie do 35 dni od podpisania umowy) zainteresowanie wyraziły tylko trzy firmy. Wygrał oferent z Warszawy.

Flagi kosztowały ponad 1 mln 100 tys. zł, czyli o 400 tys. mniej niż przewidywał budżet KPRM na ten cel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
bareja
6 lat temu
Mieli 100 lat, a i tak się nie wyrobili :) Cała Polska :D
piada
6 lat temu
termin rocznicy nas zaskoczył :-) , szybko znaczy max drogo ,a warunki przetargu dziwnym trafem wskażą "swojaka"
Fly
6 lat temu
Skończcie z tymi pokracznymi pochodami, ktore robia na ulicach z tego radosnego i pieknego święta pole bitew politycznych i ideologicznych. Jak macie tak robić, to lepiej kupcie baloniki, szampana i siedzcie w domach. Piłsudski się w grobie przewraca, jak widzi co wy wyprawiacie.
m-53
6 lat temu
Gdzie ten pośpiech, nie przesadzajmy - ponad 4 miesiące na wykonanie takiego zamówienia. To raptem 400 kompletów dziennie. Pięć chałupniczek to opędzi. U mnie flagi wiszą od 2. maja i chyba przed świętem wymienię je na nowe. @jaro. Flaga nie jest bzdurnym gadżetem.
jaro
6 lat temu
I znowu pieniądze podatnika ida na jakieś bzdurne gadżety... Czemu taki pospiech??? Żeby nie ogłaszać przetargu i dać zarobić swoim firmom...