Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

FlixBus rusza z biletami po 5 zł. Oferuje wakacyjne połączenia

64
Podziel się

FlixBus zakończył już przejmowanie autobusów Polskiego Busa i rusza z wakacyjnymi połączeniami i promocjami. Najtańsze bilety krajowe będą kosztować 5 zł, a międzynarodowe - 25 zł.

FlixBus przejął Polskiego Busa i chce wozić Polaków nad morze i w góry.
FlixBus przejął Polskiego Busa i chce wozić Polaków nad morze i w góry. (Franciszek Mazur)
bEilewpx

FlixBus zakończył już przejmowanie autobusów Polskiego Busa i rusza z wakacyjnymi połączeniami oraz promocjami. Najtańsze bilety krajowe będą kosztować 5 zł, a międzynarodowe - 25 zł.

- Proces przejmowania Polskiego Busa już się zakończył. Jeśli ktoś zobaczy autobusy w czerwonych barwach Polskiego Busa, będzie oznaczało to, że są to pojazdy rezerwowe - dowiadujemy się w biurze FlixBusa.

Sieć właśnie rusza z wakacyjnym kalendarzem - poza dotychczas oferowanymi kursami dojdą nowe, które połączą duże miasta z kurortami.

bEilewpz

Promocja FlixBusa. Bilety od 5 zł

Do korzystania z autobusów FlixBusa ma Polaków zachęcić promocja. Kilka tysięcy biletów na krajowe połączenia ma być dostępnych w cenie 5 zł. Pojawią się też kursy do wakacyjnych miejscowości. - Od końca czerwca będzie można skorzystać z połączeń do popularnych nadmorskich miejscowości, takich jak Międzyzdroje, Mielno czy Darłowo - czytamy w komunikacie FlixBusa.

W trakcie lata FlixBus zamierza jeszcze ruszać z kolejnymi połączeniami, na przykład do górskich miejscowości wypoczynkowych.

bEilewpF
Zobacz także: Autokarem po całej Europie. Nowy przewoźnik. Zobacz wideo:

FlixBus obecnie stara się uzyskać własne pozwolenia na niektóre połączenia. Do tej pory niektóre trasy były realizowane na podstawie pozwoleń uzyskanych jeszcze przez operatora Polskiego Busa. - Proces uzyskiwania zezwoleń na nasz nowy rozkład jest w toku. Większości z nich oczekujemy z końcem lipca - wyjaśnia Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. Jednak, jak zaznacza biuro prasowe FlixBusa, już można rezerwować bilety nawet na autobusy, na których sieć pozwoleń jeszcze nie ma. - W związku z tym, że nie wszystkie pozwolenia jeszcze są, niektóre trasy mogą się zmieniać, choć tylko nieznacznie - słyszymy w biurze prasowym FlixBusa.

Sieć zapewnia, że tylko w ramach FlixBus Polska oferuje ponad milion biletów w okresie wakacyjnym, czyli od 12 czerwca do 6 września. Poza polskimi trasami, autobusami FlixBusa można dojechać na przykład z polskich miast do Zagrzebia, Berlina, Pragi czy Budapesztu.

bEilewpG

FlixBus poszukuje też kolejnych polskich partnerów, z którymi mógłby współpracować. Ze względu na duże zainteresowanie współpracą ze strony polskich przewoźników, analizujemy możliwości dodania kolejnych linii jeszcze w tym roku w oparciu o model współpracy partnerskiej. Rozpoczynamy również proces poszukiwania partnerów na linie planowane na przyszły rok – dodaje Michał Leman.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEilewqa
wiadomości
KOMENTARZE
(64)
uyt8
3 lata temu
To już działa system rezerwacji miejsc? A dalej zostawiają pasażerów w trasie?
schnufi
3 lata temu
Jak zwal tak zwal,ale czy mozna wiezc caly autobus ludzi kilkaset km. za 5zl.W to juz chyba tylko wierza krasnoludki i polacy.
Jacek
3 lata temu
Polski Bus nie został nikomu sprzedany. Nie został też przejęty przez Niemców. Polski Bus to była tylko marka handlowa, należąca do szkockiej firmy Souter Holdings Poland. Po podpisaniu kontraktu z Flixbusem, ta sama szkocka firma, dotychczasowy właściciel Polskiego Busa, nadal realizuje przewozy, tymi samymi autobusami, tylko przemalowanymi. I robi to już pod nową marką Flixbus i w systemie rezerwacyjnym FlixBusa. Flixbus należy do Niemców, ale operatorem (partnerem lub przewoźnikiem) znacznej części kursów jest nadal szkocka firma.
bEilewqb
Jacek
3 lata temu
Dużo jeździłem Polskim Busem, bo było szybko i niedrogo. Flixbusem nie jechałem jeszcze ani razu, bo ceny zaporowe, do tego fatalny rozkład, przesiadki.
Maciek
3 lata temu
Rozumiem, że Polski Bus się sprzedał, bo zaoferowali dobrą cenę. Dla podróżnych zmiana póki co tylko na gorsze. Bilet z Krakowa do Wiednia kosztuje 3x tyle co wcześniej, dodatkowo trasa wiedzie przez ... Budapeszt, a czas przejazdu Kraków Wiedeń (450km) to 12 godzin. Kpina jakaś
...
Następna strona