Notowania

transport
12.06.2018 14:10

FlixBus rusza z biletami po 5 zł. Oferuje wakacyjne połączenia

FlixBus zakończył już przejmowanie autobusów Polskiego Busa i rusza z wakacyjnymi połączeniami i promocjami. Najtańsze bilety krajowe będą kosztować 5 zł, a międzynarodowe - 25 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Franciszek Mazur)
FlixBus przejął Polskiego Busa i chce wozić Polaków nad morze i w góry.

FlixBus zakończył już przejmowanie autobusów Polskiego Busa i rusza z wakacyjnymi połączeniami oraz promocjami. Najtańsze bilety krajowe będą kosztować 5 zł, a międzynarodowe - 25 zł.

- Proces przejmowania Polskiego Busa już się zakończył. Jeśli ktoś zobaczy autobusy w czerwonych barwach Polskiego Busa, będzie oznaczało to, że są to pojazdy rezerwowe - dowiadujemy się w biurze FlixBusa.

Sieć właśnie rusza z wakacyjnym kalendarzem - poza dotychczas oferowanymi kursami dojdą nowe, które połączą duże miasta z kurortami.

Promocja FlixBusa. Bilety od 5 zł

Do korzystania z autobusów FlixBusa ma Polaków zachęcić promocja. Kilka tysięcy biletów na krajowe połączenia ma być dostępnych w cenie 5 zł. Pojawią się też kursy do wakacyjnych miejscowości. - Od końca czerwca będzie można skorzystać z połączeń do popularnych nadmorskich miejscowości, takich jak Międzyzdroje, Mielno czy Darłowo - czytamy w komunikacie FlixBusa.

W trakcie lata FlixBus zamierza jeszcze ruszać z kolejnymi połączeniami, na przykład do górskich miejscowości wypoczynkowych.

*Autokarem po całej Europie. Nowy przewoźnik. Zobacz wideo: *

FlixBus obecnie stara się uzyskać własne pozwolenia na niektóre połączenia. Do tej pory niektóre trasy były realizowane na podstawie pozwoleń uzyskanych jeszcze przez operatora Polskiego Busa. - Proces uzyskiwania zezwoleń na nasz nowy rozkład jest w toku. Większości z nich oczekujemy z końcem lipca - wyjaśnia Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. Jednak, jak zaznacza biuro prasowe FlixBusa, już można rezerwować bilety nawet na autobusy, na których sieć pozwoleń jeszcze nie ma. - W związku z tym, że nie wszystkie pozwolenia jeszcze są, niektóre trasy mogą się zmieniać, choć tylko nieznacznie - słyszymy w biurze prasowym FlixBusa.

Sieć zapewnia, że tylko w ramach FlixBus Polska oferuje ponad milion biletów w okresie wakacyjnym, czyli od 12 czerwca do 6 września. Poza polskimi trasami, autobusami FlixBusa można dojechać na przykład z polskich miast do Zagrzebia, Berlina, Pragi czy Budapesztu.

FlixBus poszukuje też kolejnych polskich partnerów, z którymi mógłby współpracować. Ze względu na duże zainteresowanie współpracą ze strony polskich przewoźników, analizujemy możliwości dodania kolejnych linii jeszcze w tym roku w oparciu o model współpracy partnerskiej. Rozpoczynamy również proces poszukiwania partnerów na linie planowane na przyszły rok – dodaje Michał Leman.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, Flixbus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2018

JacekDużo jeździłem Polskim Busem, bo było szybko i niedrogo. Flixbusem nie jechałem jeszcze ani razu, bo ceny zaporowe, do tego fatalny rozkład, … Czytaj całość

03-07-2018

JacekPolski Bus nie został nikomu sprzedany. Nie został też przejęty przez Niemców. Polski Bus to była tylko marka handlowa, należąca do szkockiej firmy … Czytaj całość

12-06-2018

CzesławTo przewoźnikiem powinien być PKS a nie obcy kapitał (Flix Bus) 😁

Rozwiń komentarze (64)