Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
FlixBus rusza z biletami po 5 zł. Oferuje wakacyjne połączenia

FlixBus rusza z biletami po 5 zł. Oferuje wakacyjne połączenia

FlixBus przejął Polskiego Busa i chce wozić Polaków nad morze i w góry. Fot. Franciszek Mazur
FlixBus przejął Polskiego Busa i chce wozić Polaków nad morze i w góry.

FlixBus zakończył już przejmowanie autobusów Polskiego Busa i rusza z wakacyjnymi połączeniami oraz promocjami. Najtańsze bilety krajowe będą kosztować 5 zł, a międzynarodowe - 25 zł.

- Proces przejmowania Polskiego Busa już się zakończył. Jeśli ktoś zobaczy autobusy w czerwonych barwach Polskiego Busa, będzie oznaczało to, że są to pojazdy rezerwowe - dowiadujemy się w biurze FlixBusa.

Sieć właśnie rusza z wakacyjnym kalendarzem - poza dotychczas oferowanymi kursami dojdą nowe, które połączą duże miasta z kurortami.

Promocja FlixBusa. Bilety od 5 zł

Czytaj też: PolskiBus zniknie, pojawi się FlixBus. Europejski lider nie ma jeszcze pięciu lat

Do korzystania z autobusów FlixBusa ma Polaków zachęcić promocja. Kilka tysięcy biletów na krajowe połączenia ma być dostępnych w cenie 5 zł. Pojawią się też kursy do wakacyjnych miejscowości. - Od końca czerwca będzie można skorzystać z połączeń do popularnych nadmorskich miejscowości, takich jak Międzyzdroje, Mielno czy Darłowo - czytamy w komunikacie FlixBusa.

W trakcie lata FlixBus zamierza jeszcze ruszać z kolejnymi połączeniami, na przykład do górskich miejscowości wypoczynkowych.

Autokarem po całej Europie. Nowy przewoźnik. Zobacz wideo:

 

 

FlixBus obecnie stara się uzyskać własne pozwolenia na niektóre połączenia. Do tej pory niektóre trasy były realizowane na podstawie pozwoleń uzyskanych jeszcze przez operatora Polskiego Busa. - Proces uzyskiwania zezwoleń na nasz nowy rozkład jest w toku. Większości z nich oczekujemy z końcem lipca - wyjaśnia Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. Jednak, jak zaznacza biuro prasowe FlixBusa, już można rezerwować bilety nawet na autobusy, na których sieć pozwoleń jeszcze nie ma. - W związku z tym, że nie wszystkie pozwolenia jeszcze są, niektóre trasy mogą się zmieniać, choć tylko nieznacznie - słyszymy w biurze prasowym FlixBusa.

Sieć zapewnia, że tylko w ramach FlixBus Polska oferuje ponad milion biletów w okresie wakacyjnym, czyli od 12 czerwca do 6 września. Poza polskimi trasami, autobusami FlixBusa można dojechać na przykład z polskich miast do Zagrzebia, Berlina, Pragi czy Budapesztu.

Czytaj też: Polski Bus to dopiero początek, niemiecki FlixBus przejmie innych przewoźników. Także w Polsce będzie monopolistą?

FlixBus poszukuje też kolejnych polskich partnerów, z którymi mógłby współpracować. Ze względu na duże zainteresowanie współpracą ze strony polskich przewoźników, analizujemy możliwości dodania kolejnych linii jeszcze w tym roku w oparciu o model współpracy partnerskiej. Rozpoczynamy również proces poszukiwania partnerów na linie planowane na przyszły rok – dodaje Michał Leman.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wakacje, autobus, flixbus
Czytaj także
Polecane galerie
Maciek
2018-06-14 14:45
Rozumiem, że Polski Bus się sprzedał, bo zaoferowali dobrą cenę. Dla podróżnych zmiana póki co tylko na gorsze. Bilet z Krakowa do Wiednia kosztuje 3x tyle co wcześniej, dodatkowo trasa wiedzie przez ... Budapeszt, a czas przejazdu Kraków Wiedeń (450km) to 12 godzin. Kpina jakaś
Zosia
2018-06-14 00:38

FlixBus poszukuje też kolejnych polskich partnerów

Do przejęcia.
gnns
2018-06-14 00:09
Ta firma to jakaś kpina, trasa gdzie jeździłem w 11-12 godzin, teraz jest 3x droższa i czas przejazdu... 16 godzin, jakieś przesiadki i dojazd późną nocą, na cholerę przyjeżdżać mi obcego miasta o 2 w nocy ? 2 dni w autobusie i wysiadka po północy, dzięki.
Pokaż wszystkie komentarze (60)