Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
frostpunk
27.04.2018 14:12

Kolejny sukces polskiej gry. Pierwsze miejsce "Frostpunka" na platformie Steam

Akcje firmy 11 Bit Studios po raz pierwszy w historii przekroczyły na giełdzie poziom 300 zł. To efekt doskonałego debiutu gry "Frostpunk" i świetnych ocen krytyków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(11 Bit Studios / materiały prasowe)
Trudno o lepsze otwarcie. Frostpunk jest najlepiej sprzedającą się grą na platformie Steam w tym tygodniu

Akcje firmy 11 Bit Studios po raz pierwszy w historii przekroczyły na giełdzie poziom 300 zł. To efekt doskonałego debiutu gry "Frostpunk" i świetnych ocen krytyków.

Premiera gry "Frostpunk" w wersji na komputery osobiste odbyła się we wtorek, 24 kwietnia o godz. 15.00 czasu polskiego. W ciągu zaledwie 66 godzin rozeszło się ponad 250 tys. egzemplarzy.

- Przychody ze sprzedaży "Frostpunka" z nawiązką pokryły zatem wszystkie wydatki poniesione na produkcję i marketing gry - napisano w komunikacie producenta gry - 11 Bit Studios.

To rewelacyjny wynik. Na najważniejszym serwisie dystrybucji gier - Steam, "Frostpunk" zajmuje w tym tygodniu pierwsze miejsce.

Zobacz też: Frostpunk - najbardziej oczekiwana polska gra 2018

Notowania jej akcji natychmiast poszły w górę zyskując prawie 8 proc. i przebijając po raz pierwszy w historii poziom 300 zł. W tym tygodniu zyskały już 28 proc. i wartość spółki to już ponad 650 mln zł. To 200 mln zł więcej niż na koniec ub. roku.

Notowania akcji 11BIT w ostatnim tygodniu

Świetna sprzedaż to pochodna doskonałych ocen w serwisie metactiric. Krytycy dają grze 87 pkt. na 100 możliwych, a użytkownicy 8,8 na 10 pkt. To może nie tak doskonałe notowania jak w przypadku "Wiedźmina 3" - odpowiednio 93 i 9,3 pkt. - ale to i tak jedna z najlepiej ocenianych polskich gier.

Oceny krytyków i graczy są wyższe m.in. od "Lords of the Fallen" - gry wyprodukowanej przez CI Games, drugiej najlepszej polskiej gry (po Wiedźminie 3), która znalazła 9 mln nabywców na całym świecie. To dobry prognostyk dla wyników 11 Bit Studios.

Co takiego jest szczególnego we "Frostpunk"? Gra to tzw. strategia czasu rzeczywistego. Toczy się w w alternatywnej wersji XIX wieku, kiedy na Ziemi zapanowała nowa epoka lodowcowa. Garstka ocalałych, nad którą przejmujemy kontrolę, szuka schronienia w pobliżu parowego generatora prądu - chcąc utrzymać się przy życiu, cała społeczność musi dostosować się do brutalnej rzeczywistości. Gracz musi zrobić wszystko, żeby społeczność przetrwała.

Atmosfera i różniący się od innych gier sposób rozgrywki to to, co dobrze oceniają krytycy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: frostpunk, technologie, bit, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-04-2018

popBardzo fajna, ale krótka. Szkoda, bo ma potencjał na gigantyczną skomplikowaną grę.

27-04-2018

gamerTen tytuł wygląda świetnie, sama na niego chętnie zapoluję, jak zyskam trochę wolnego czasu. :) To fajnie, że nasze studia zaczynają coraz bardziej … Czytaj całość

27-04-2018

RSam kupiłem i w morzu tytułów które są klonami wreszcie pojawia się coś z pomysłem.

Rozwiń komentarze (7)