Notowania

wiadomości
07.03.2017 17:04

Rząd chce wydać 400 mln zł na reprywatyzację. Na celowniku są firmy z rynku kapitałowego

W planie finansowym Funduszu Reprywatyzacji zarezerwowano 400 mln zł na transakcje przejęcia podmiotów działających na rynku kapitałowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Finansów)

W planie finansowym Funduszu Reprywatyzacji zarezerwowano 400 mln zł na transakcje przejęcia podmiotów działających na rynku kapitałowym - wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby podczas posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Minister wyjaśnił, że chodzi o wydatki na zakup i objęcie akcji, wniesienia wkładów do spółek prawa handlowego oraz na uzupełnienie funduszy statutowych banków państwowych i innych instytucji finansowych. Będą też realizowane zadania nabywania i obejmowania przez Skarb Państwa udziałów i akcji spółek publicznych. - Na ten cel zaplanowano 400 mln zł - powiedział wiceminister.

Skiba ujawnił, że jest przygotowywana już transakcja, po której udział Skarbu Państwa w przejmowanym podmiocie wzrośnie do 100 proc.

- Podmioty, które uczestniczą w tej transakcji nie wyraziły zgody na ujawnienie tej informacji. Są to podmioty o charakterze publicznym. W wyniku tej transakcji Skarb Państwa obejmie 100 proc. udziałów w jednym z podmiotów - powiedział Skiba. - Z tego co wiem, to najpóźniej do końca marca, ma zostać sfinalizowana ta transakcja - dodał wiceminister.

Wiceminister wyjaśnił, że to jest nowe zadanie Funduszu Reprywatyzacji wpisane wraz z ustawą, która określiła nowy sposób zarządzania mieniem po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. - Fundusz Reprywatyzacji ma za zadanie sfinansować transakcję. Transakcja jest dokonywana przez Skarb Państwa, reprezentowany przez Prezesa Rady Ministrów - powiedział wiceminister.

- Ministerstwo Finansów i Fundusz Reprywatyzacji ma za zadanie, aby środki się znalazły na taką transakcję, ale nabywającym jest prezes Rady Ministrów w imieniu Skarbu Państwa - dodał.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-03-2017

HejPytanie nie skąd PIS ma pieniądze tylko gdzie te pieniądze były przez 8 lat? Muszą teraz repolonizować to co PO sprzedała! Bo gdyby dalej PO rządzili … Czytaj całość

07-03-2017

MieczDamoklesaile z tego zgarnie Rydzyk na swoje nowe szkoły i projekty ?

07-03-2017

JerzySocjalizm wraca. Ciekawe na co w pierwszej kolejności wprowadzą kartki.

Rozwiń komentarze (49)