Notowania

Polska dostała gigantyczne pieniądze. Na co je wydaliśmy?

Prawie pół miliarda franków, czyli blisko 2 miliardy złotych, otrzymała Polska w ciągu 10 lat ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. To największe wsparcie, udzielone przez Szwajcarię w ramach programu rozwojowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(valeriiaarnaud / Shutterstock)

Wiceminister rozwoju Paweł Chorąży powiedział, że w sumie zrealizowano kilkadziesiąt dużych projektów i ponad 1700 mniejszych inicjatyw.

Na przykład zneutralizowano 131 ton azbestu, zmodernizowano 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni Domów Pomocy Społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych, powstało co najmniej 879 nowych miejsc pracy, programami zdrowotnymi objęto ponad milion 600 tysięcy osób.

Blisko 40 procent pieniędzy z Programu przeznaczono na projekty realizowane w czterech województwach: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim oraz małopolskim.

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy, czyli Fundusz Szwajcarski, jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej, przyznawanej przez Szwajcarię państwom, które przystąpiły do Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku. Na mocy umów międzynarodowych rozdysponowano ponad miliard franków szwajcarskich, z czego do Polski trafiła niemal połowa tej kwoty.

Tagi: szwajcaria, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2017

jeden z wieluProsimy o dokladne rozliczenie tych pieniedzy z podaniem adresow placowek spolecznych, aby mozna bylo to zweryfikowac!!!!

20-05-2017

Hanys58Przez 8 lat rządów PO jakoś tej kasy nie było widać. Wręcz przeciwnie- podniesiono podatek vat na ubranka dla dzieci , obniżono zasiłek pogrzebowy … Czytaj całość

20-05-2017

henryFundusz Szwajcarski, Norweski i wiele innych ale tylko dla kolesiów. Na co poszły pieniądze widać po wypasionych willach, osiedlach strzeżonych i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (91)