Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Fundusze unijne mają pomóc Polsce". Andrzej Duda pozytywnie o pieniądzach z Brukseli

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
0
Podziel się:

Mamy teraz kolejną perspektywę finansową. Między innymi dzięki tym funduszom możemy doszlusować do tej Europy Zachodniej, która przez lata, kiedy myśmy byli za żelazną kurtyną, swobodnie się rozwijała i się bogaciła.

"Fundusze unijne mają pomóc Polsce". Andrzej Duda pozytywnie o pieniądzach z Brukseli
(PAP/EPA)
bEJaSMWJ

- Małe miejscowości dają dzisiaj znacznie mniejsze szanse niż wielkie miasta, dlatego potrzebny nam jest w Polsce zrównoważony rozwój - uważa prezydent Andrzej Duda. Jak powiedział w Londynie, cały czas odrabiamy straty do Europy Zachodniej, w czym pomóc mają między innymi fundusze unijne.

- Jeżeli rzeczywiście mamy realizować w naszym kraju konstytucyjne prawo swobodnego wyboru miejsca zamieszkania, to potrzebny nam jest w Polsce zrównoważony rozwój - powiedział Duda podczas spotkania z mediami polonijnymi i PAP. Jak ocenił, małe miejscowości "dzisiaj dają znacznie mniejsze szanse niż wielkie miasta".

- To znaczy, muszą być stworzone przynajmniej zbliżone możliwości, jeśli chodzi o dostęp do pewnej nowoczesności, szerokopasmowego internetu, dobrej szkoły, nie tylko w znaczeniu dobrych nauczycieli, ale przede wszystkim dobrze wyposażonej, infrastruktury, aby się dało dojechać, aby była komunikacja i inne rzeczy, które umożliwiają choćby prowadzenie działalności gospodarczej - mówił prezydent.

bEJaSMWL

Jak ocenił, "tego dzisiaj w wielu miejscach bardzo brakuje, więc jeżeli mówimy o zrównoważonym rozwoju, to możemy mówić o nim także w perspektywie europejskiej".

- Po to między innymi są fundusze europejskie, które Polska dostaje - mamy teraz kolejną perspektywę finansową - żeby właśnie dzięki m.in. tym funduszom doszlusować do tej Europy Zachodniej, która przez lata, kiedy myśmy byli za żelazną kurtyną, swobodnie się rozwijała i się bogaciła. Ta żelazna kurtyna spadła w 1989, 1990 roku i nagle się okazało, że my jesteśmy daleko cofnięci i my dzisiaj cały czas te straty odrabiamy - powiedział prezydent.

Zobacz też: * *Prezydent Andrzej Duda o Unii Europejskiej: "Europa jest silna. Ale bezradna"

bEJaSMWR
bEJaSMXm
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
fundusze unijne
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)