Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Fuzja banków odwołana. Alior Bank i Pekao nie połączą sił

12
Podziel się:

Uznano, że korzystniejsza z punktu widzenia akcjonariuszy będzie ich oddzielna działalność i współpraca w ramach Grupy Kapitałowej PZU.

Fuzja banków odwołana. Alior Bank i Pekao nie połączą sił

Uznano, że korzystniejsza z punktu widzenia akcjonariuszy będzie oddzielna działalność obu banków i współpraca w ramach Grupy Kapitałowej PZU.

Nie będzie wielkiej fuzji Alior Banku i Pekao S.A. Zarządy obu spółek zdecydowały o zakończeniu analiz i negocjacji dotyczących ich ewentualnego połączenia.

Dlaczego? Jak poinformował Alior Bank, "uznano, że biorąc pod uwagę obecną wycenę obu spółek, analizę opłacalności i wykonalności, korzystniejsza z punktu widzenia akcjonariuszy będzie ich oddzielna działalność i współpraca w ramach Grupy Kapitałowej PZU".

W październiku ubiegłego roku pojawiły się informacje o rozpoczęciu wstępnych rozmów dotyczących współpracy oraz podpisaniu listu intencyjnego. Jednak decyzję o rozpoczęciu rozmów z Bankiem Pekao zarząd Alior Banku podjął 29 maja bieżącego roku.

Informacja o tym została przekazana do publicznej wiadomości z opóźnieniem z powodu ochrony prawnie uzasadnionych interesów Alior Banku, w tym jego pozycji negocjacyjnej - wyjaśnia spółka.

Według różnych spekulacji, miało być to połączenie dwóch należących do grupy banków, jednak z zachowaniem odrębnych marek. Alior miał stać się bankiem dla Kowalskiego, Pekao bankiem korporacyjnym.

Ta fuzja mogła spowodować, że z powodzeniem Pekao ucieknie ścigającemu go Santanderowi i zbliży się do PKO BP, taki scenariusz analizowaliśmy już w money.pl. Dziś już wiemy, że do połączenia nie dojdzie.

Jak zaznaczyła Katarzyna Sułkowska, prezes zarządu Aliora, na rynku bank jest od 10 lat i jest dobrze przygotowany do samodzielnego działania.

Zobacz także: Wzrost stóp procentowych. Bomba kredytowa gorsza od franków?

- Dzięki wdrożeniu strategii "Cyfrowego buntownika” Alior Bank jest dobrze przygotowany do dalszego, samodzielnego rozwoju w ramach Grupy PZU – podkreśliła. Zakłada ona rozwój działalności w obszarach klienta indywidualnego oraz MŚP dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań bankowości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

alior bank
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
oszukany prze...
6 lat temu
Dziś gruchnęła plotka o połączeniu aliora z eurobankiem ,to już nie jest śmieszne...
Niezorientowa...
6 lat temu
AliorBank i zaawansowanie technologiczne to jakiś żart, system informatyczny z lat 90 wdrożony przez Axxxx i nieudolny, opóźnienie księgowania to trzy tygodnie, największe problemy z kradzieżą na transakcje kartowe i problemy z odzyskaniem środków, zarzucanie winy na klientów jakoby nie zachowali należytej staranności w ochronie danych kart - a należałoby raczej zadać pytanie czy ten bank przypadkiem nie handluje danymi klientów i nie dochodzi do sfinansowania lub zabezpieczania Projektow Fintech-owych środkami klientow, biorac te i inne fakty pod uwage dziwi dlaczego PZU bierze udział w akcjonariacie i finansowaniu tego ... natomiast nie dziwi, że PKO SA wycofał się...
guru
6 lat temu
Mogli mnie zapytać, byłoby taniej.
Adrian Duda
6 lat temu
Haha 2x więcj stolkow do obsadzenia przez kolegow
Pitolenie i m...
6 lat temu
Pekao-przejęło pierwszy w Polsce Fundusz Powierniczy czyli Pioneer i produkty w dół dziękuję serdecznie !!!