Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gala EY Przedsiębiorca Roku 2015. Laureatem został Paweł Buszman

0
Podziel się

Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowanych zostało 13 przedsiębiorców reprezentujących trzy konkursowe kategorie: Produkcję i Usługi, Nowe Technologie i Innowacyjność oraz Nowy Biznes.

Paweł Buszman, współzałożyciel American Heart of Poland
Paweł Buszman, współzałożyciel American Heart of Poland (EY)
bEgvKSsB

Paweł Buszman, współzałożyciel sieci klinik leczących schorzenia sercowo-naczyniowe - American Heart od Poland - został zwycięzcą 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Tym samym będzie będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY World Entrepreneur of the Year 2015 w Monako. Decyzję o przyznaniu nagrody podjęło jury, niezależne od firmy doradczej EY - organizatora konkursu.

Aktualizacja 19.02

bEgvKSsD

Jury konkursu nagrodziło laureata, który mówi o sobie, że jest przedsiębiorczym lekarzem bądź przedsiębiorcą, który nigdy nie przestał być lekarzem. Laur najlepszego polskiego przedsiębiorcy został przyznany za "połączenie rzeczy pozornie niemożliwych do połączenia: zdolności ratowania tysięcy żyć ludzkich z wysoką efektywnością ekonomiczną leczenia".

Profesor dr hab. Paweł Buszman jest kardiologiem, który pierwsze kroki zawodowe stawiał w Zabrzu, w ośrodku kierowanym przez profesorów: Stanisława Pasyka i Zbigniewa Religę. Przedsiębiorca Roku 2015 jest pionierem w inwazyjnym leczeniu choroby wieńcowej przy użyciu stentów. To również współtwórca pierwszego programu interwencyjnego leczenia zawału serca w Polsce. Za swoją misję profesor Buszman uważa zapewnianie Polakom pełnej opieki kardiologicznej, począwszy od prewencji i profilaktyki, przez nowoczesne leczenie, aż po rehabilitację i stały monitoring stanu zdrowia. Kierowaną przez niego firmę tworzy ponad 30 placówek ratujących zdrowie i życie ponad 55 tysięcy pacjentów rocznie, a także Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Uzdrowisko Ustroń. Sukcesem przedsięwzięcia, kierowanego przez profesora Buszmana, jest stworzenie i rozwijanie nowoczesnych klinik dostępnych dla każdego - poza dużymi miastami, blisko miejsca zamieszkania chorych. Taka filozofia przełożyła się na szybkość niesienia pomocy i skuteczność
leczenia.

- Przedsiębiorczość i innowacyjność będą w nadchodzących latach i dekadach niesamowitym koniem pociągowym polskiej gospodarki i naszą silną stroną. Bardzo się z tego cieszę - powiedział, wręczając nagrodę główną, Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju.

Prof. Paweł Buszman, American Heart of Poland zwyciężył ponadto w kategorii „Produkcja i Usługi”

bEgvKSsJ

Zwycięzcami w pozostałych kategoriach zostali:

Paweł Przewięźlikowski, Selvita - zwycięzca w kategorii „Nowe Technologie / Innowacyjność”

Rafał Tomasiak, Zortrax - zwycięzca w kategorii „Nowy Biznes”

Natomiast Maciej Formanowic (Fabryka Mebli FORTE Formanowicz) otrzymał nagrodę specjalną.

bEgvKSsK

Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowanych zostało 13 przedsiębiorców reprezentujących trzy konkursowe kategorie: Produkcję i Usługi, Nowe Technologie i Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Jury niezależne od organizującej konkurs firmy doradczej EY, obradowało pod przewodnictwem Jerzego Koźmińskiego.

Finaliści 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku to:

- Piotr Bieliński - ACTION
- Paweł Buszman - AMERICAN HEART OF POLAND
- Piotr Szewczyk - APS ENERGIA
- Piotr Prajsnar - CLOUD TECHNOLOGIES
- Grzegorz Brona - CREOTECH INSTRUMENTS
- Maciej Formanowicz - FABRYKI MEBLI „FORTE”
- Rafał Ohme - NEUROHM
- Daniel Mzyk - GRUPA PAGED
- Izabella Wałkowska - PLASTWIL
- Paweł Przewięźlikowski - SELVITA
- Tomasz Hanczarek, Tomasz Misiak - WORK SERVICE
- Rafał Tomasiak – ZORTRAX

bEgvKSte
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)