Notowania

ksw
20.12.2016 11:45

Pokazał galę KSW na Facebooku. Grożą mu dwa lata odsiadki

Dwa lata więzienia grożą trzydziestolatkowi, który udostępnił przez telefon na portalu społecznościowym gali sztuk walki KSW. Tę nielegalną transmisję obejrzało ponad 33 tysięcy osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS)

Dwa lata więzienia grożą trzydziestolatkowi, który udostępnił przez telefon na portalu społecznościowym galę sztuk walki KSW. Nielegalną transmisję obejrzało ponad 33 tysięcy osób. Trzydziestolatka zatrzymała policja.

Gali KSW, podczas której odbył się reklamowany jako "walka roku" pojedynek rapera Popka z byłym strongmanem Pudzianem, nie można było obejrzeć ot tak. Transmisja była dostępna dla abonentów i użytkowników Cyfrowego Polsatu korzystających z dekoderów satelitarnych. Za dostęp do streamu z transmisji trzeba było zapłacić 40 zł.

Widzowie, którzy nie są abonentami Cyfrowego Polsatu mogli wykupić transmisję u swojego operatora kablowego albo przez internet w serwisie Ipla (też należącym do spółki Zygmunta Solorza).

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze z Opola i Kluczborka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozpowszechnianie tej transmisji.

Jak czytamy w komunikacie policji "zatrzymany za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, wykorzystując możliwość streamingu obrazu, rozpowszechnił transmitowaną na żywo galę KSW, wykorzystując do tego posiadany telefon komórkowy".

Miał niemałą oglądalność - w jednym momencie oglądało ją 33 tys. osób.

- Do przestępstwa tego doszło 3 grudnia 2016 roku na terenie powiatu nyskiego - poinformowali kryminalni.

Za "rozpowszechnianie" cudzego utworu 30-latek może trafić na dwa lata do więzienia. Policjanci zabezpieczyli też telefon podejrzanego.

Pokrzywdzony - czyli w tym wypadku Cyfrowy Polsat, właściciel praw do transmisji - oszacował straty spowodowane przez mężczyznę na 1,3 mln zł.

Tagi: ksw, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2016

Aha.Oni zakładają że te 30 tysięcy osób jakby nie oglądało u niego to by wykupiło od Polsatu transmisję. Jak oni nie ponieśli żadnych strat w tym wypadku. … Czytaj całość

20-12-2016

Ziomeknie dobrze teraz jak kupię jakoś płytę dam te 30zł i puszcze muzykę na "pół miasto" to chyba dożywocie dostane

20-12-2016

kibic normalnego sportuBez sensu, Polsat zakłada, że 30 tysięcy ludzi oglądający galę w ten sposób wykupiłoby prawa do transmisji za 40 złotych. To daje mniej więcej 1,2 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (114)