Notowania

Do Polski przypłynęła kolejna dostawa gazu LNG

Od czasu rozpoczęcia dostaw, czyli od grudnia 2015 r., do Polski drogą morską trafiło już 2,5 mln metrów sześciennych skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Szelemej/East News)

Od czasu rozpoczęcia dostaw, czyli od grudnia 2015 r., do Polski drogą morską trafiło już 2,5 mln metrów sześciennych skroplonego gazu ziemnego (LNG) - poinformował w czwartkowym komunikacie Gaz-System.

W środę, do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przypłynął kolejny statek ze skroplonym gazem ziemnym. Jak informuje Gaz-System tym samym, po regazyfikacji, czyli procesie polegającym na zmianie stanu skupienia surowca ze skroplonego na gazowy, łącznie do krajowego systemu przesyłowego trafiło 1,5 mld normalnych metrów sześciennych gazu.

- To jedna z lepszych właściwości LNG. W formie skroplonej jego objętość jest aż 600 razy mniejsza niż w stanie lotnym. To czyni go bardzo ekonomicznym w transporcie - wyjaśnia cytowany w komunikacie Tomasz Pietrasieński, rzecznik prasowy spółki Gaz-System.

Surowiec po regazyfikacji trafia do krajowego systemu przesyłowego w ilości ponad 120 mln metrów sześciennych gazu. Po sprawdzeniu na stacji pomiarowej surowiec kierowany jest bezpośrednio do gazociągu Świnoujście-Szczecin, skąd następnie jest przesyłany do pozostałej infrastruktury przesyłowej i dalej do klientów.

W terminalu odbywa się również załadunek LNG na cysterny drogowe. W zależności od zamówień, ze Świnoujścia wyjeżdża do kilkunastu autocystern każdego dnia.

Tagi: lng, system, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2017

antyklerykałprzypadkowe społeczeństwo polski katolickiej musi się trzymać teraz za kieszeń, oligarchowie dyktatora USA nie sprzedadzą tak tanio gazu jak ruski, … Czytaj całość

23-03-2017

Hanka KamienieniczkaPolacy coraz wiencej płacą za gaz i ogrzewanie gazowe !! Miał mieć wiencej kalori niż koksowniczy !! Paewlak dostał w łapę i POdpisał za większą … Czytaj całość

23-03-2017

PJNTo już wolałem te relacje z płynącym z Kuby statkiem pełnym pomarańczy na święta w komunie - jakieś smaczniejsze to było niż ten gaz

Rozwiń komentarze (18)