Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz-System wypłaci odszkodowanie

0
Podziel się:

W listopadzie 2013 r., wskutek rozszczelnienia gazociągu i pożaru w Jankowie Przygodzkim zginęły dwie osoby, 13 zostało rannych, kilkanaście budynków uległo zniszczeniu.

Gaz-System wypłaci odszkodowanie
(Gaz System S.A.)
bELnvadN

Prawie 1,5 mln zł otrzymają od spółki poszkodowani mieszkańcy Jankowa Przygodzkiego. W listopadzie 2013 r., wskutek rozszczelnienia gazociągu i pożaru, zginęły tam dwie osoby, 13 zostało rannych, kilkanaście budynków uległo zniszczeniu.

Całkowite wsparcie, udzielone bezpośrednio ze środków operatora gazociągu przebiegającego przez Janków Przygodzki, oraz w ramach ubezpieczenia, wyniosło dotąd ponad 11 mln zł.

Jak powiedział Tomasz Wojtasik z biura prasowego Urzędu Gminy Przygodzice, pieniądze przekazane przez Gaz-System trafią do potrzebujących w przyszłym tygodniu. W ub. miesiącu spółka poinformowała o przekazaniu miliona złotych darowizny na odbudowę i modernizację infrastruktury.

bELnvadP

_ - Obecność spółki w Jankowie Przygodzkim wystarczająco pokazała naszą odpowiedzialność, za to, co się tutaj stało. Jestem przekonany, że nasze ubezpieczenie OC pokryło szkody, a pomoc spółki jest dodatkową rekompensatą _ - powiedział prezes Gaz-Systemu Jan Chadam.

Według wyliczeń spółki, dotychczasowe, bezpośrednie wsparcie firmy wyniosło ponad 5 mln zł. Tyle w sumie przeznaczono na bezpośrednią pomoc poszkodowanym, wykup gruntów i odbudowę infrastruktury gminnej oraz powiatowej. Dodatkowo, w ramach polisy, wypłacono odszkodowania o łącznej wysokości ponad 6,5 mln zł. Dotychczas zrealizowano wypłaty prawie 97 proc. wartości szacowanych odszkodowań i zlikwidowano ponad 90 proc. szkód majątkowych.

W listopadzie 2013 r. w Jankowie Przygodzkim awarii uległ gazociąg Gustorzyn-Odolanów wybudowany w roku 1977 o ciśnieniu 5,4 MPa. Zdarzenie miało miejsce w rejonie budowy nowego gazociągu, który nie był jeszcze oddany do eksploatacji i nie przesyłał gazu.

W wyniku wybuchu kilkanaście budynków uległo zniszczeniu, część stojących we wsi obiektów wymagało rozbiórki. Śmierć ponieśli dwaj pracownicy firm wykonujących roboty przy budowie gazociągu. Kilkanaście osób trafiło do szpitala.

bELnvadV

Okoliczności zdarzenia bada prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim. Pod koniec lipca Gaz-System poinformował o zakończeniu w Jankowie Przygodzkim prac związanych z budową nowego gazociągu.

Czytaj więcej w Money.pl
Moskwa znów przegrywa w sprawie Jukosu To drugi w krótkim czasie, werdykt międzynarodowego sądu uderzający w Rosję.
Bose pozywa Beats. Chodzi o technologię redukcji hałasu. Producent wysokiej klasy sprzętu audio - firma Bose oskarżyła niedawno przejętą przez Apple firmę Beats o naruszenie pięciu patentów dotyczących aktywnej redukcji hałasu w słuchawkach.
Gigantyczna kara dla koncernu tytoniowego To najwyższe w historii stanu Floryda odszkodowanie zasądzone w wytoczonej przez pojedynczego skarżącego sprawie o spowodowanie śmierci.
bELnvaeq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)