Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa gazoportu
04.10.2010 14:45

Gazoport w Świnoujściu dostanie unijne wsparcie

Pieniądze były blokowane przez rząd niemiecki. Nie zgłasza on jednak więcej zastrzeżeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(roy.luck / Flickr (CC BY SA 3.0))

*Niemcy nie zgłaszają już zastrzeżeń do budowy gazoportu w Świnoujściu i unijne pieniądze na ten cel nie są zagrożone. *

Rzeczniczka Komisji Europejskiej Marlene Holzner potwierdziła informacje Polskiego Radia z września - wtedy informowaliśmy, że Berlin porozumiał się z Warszawą w tej sprawie. Teraz Bruksela otrzymała oficjalne pismo niemieckich władz.

Oznacza to, że Komisja Europejska jeszcze w tym miesiącu ostatecznie zatwierdzi przyznanie 80 milionów euro na dofinansowanie projektu. Rzeczniczka Komisji powiedziała, że kończą się już prace nad sfinalizowaniem tej decyzji. Dodała, że Polska będzie mogła zwrócić się już niedługo o pierwszą transzę dofinansowania.

Pieniądze na budowę gazoportu zostały przyznane w pakiecie, który w kryzysie miał zwiększyć inwestycje przede wszystkim w dziedzinie energetyki. Przygotowała go Komisja Europejska i zatwierdziły unijne rządy, a także europarlament. Mimo to później Niemcy zgłaszały zastrzeżenia do polskiego projektu, tłumacząc to względami ekologicznymi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t75544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazoport;w;swinoujsciu;powstanie;do;2014,59,0,679483.html) Gazoport w Świnoujściu powstanie do 2014 Dzięki niemu będzie można pozyskać drogą morską 5 mld metrów sześc. gazu rocznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t74304.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rozstrzygnieto;przetarg;na;budowe;gazoportu,140,0,636556.html) Rozstrzygnięto przetarg na budowę gazoportu Wygrane konsorcjum wybuduje gazoport za 2,95 mld zł brutto.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;nie;chce;dac;pieniedzy;obiecanych;na;gazoport,152,0,626072.html) Unia nie chce dać pieniędzy obiecanych na gazoport Mamy od niej otrzymać 1,5 miliarda złotych.
Tagi: budowa gazoportu, gazoport, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz