Notowania

gaz
22.12.2009 07:05

Gazowy spór z Rosją: PGNiG ma odzyskać 300 mln zł

Nowa umowa nie zostanie podpisana w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KellyBoreson/iStockphoto)

Najwcześniej w połowie stycznia rozpocznie się kolejna tura polsko-rosyjskich negocjacji gazowych.

Jest pewne, że kontrakt na dostawy ponad 10 miliardów metrów sześciennych gazu do Polski nie zostanie podpisany w tym roku.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ to kolejna gazeta, która pisze, że kością niezgody w relacjach PGNiG-Gazprom jest EuRo-Pol Gaz, spółka zarządzająca polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało z resortu gospodarki specjalne wytyczne. Jako udziałowiec EuRoPol Gazu ma wymusić na drugim udziałowcu, Gazpromie, zapłatę około 300 milionów złotych. Chodzi o zaległe płatności z tytułu zaniżania opłat za tranzyt gazu przez Polskę.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PiS: Umowa z Rosją godzi w polską rację stanu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;umowa;z;rosja;godzi;w;polska;racje;stanu,5,0,569605.html )
* [ Pawlak: Za gaz Rosjanom płacimy więcej niż Niemcy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;za;gaz;rosjanom;placimy;wiecej;niz;niemcy,211,0,569299.html )

Nieoficjalnie mówi się też, że na nowo ma być negocjowana wysokość taryfy tranzytowej - mimo że przy ostatniej rundzie negocjatorzy informowali, że ta kwestia już została uzgodniona.

Według _ Dziennika Gazety Prawnej _ podpisanie kontraktu nastąpi najwcześniej w lutym 2010 roku.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz