Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. Trzy miesiące aresztu dla byłego prezesa

7
Podziel się

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował we wtorek, że Konrad K. spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. W poniedziałek wnioskowała o to prokuratura.

Konrad K. spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.
Konrad K. spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.
bDUBSxwB

Informację o areszcie dla K. podała Polska Agencja Prasowa. Co do drugiego z zatrzymanych, Piotra B., sąd zdecyduje w sprawie ewentualnego aresztu po posiedzeniu.

Były prezes GetBacku Konrad K., usłyszał w weekend zarzuty usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której miał przywłaszczyć ponad 15 mln zł, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

bDUBSxwD
Zobacz także: Zobacz też: Sławne polskie bliźniaczki. Sprawdź, kim są siostry Badura

Śledztwo w sprawie GetBack prokuratura wszczęła dzień po złożeniu zawiadomienia przez KNF. Zaś po upływie 1,5 miesiąca zatrzymano i przedstawiono zarzuty głównemu podejrzanemu. Tymczasem w sprawie Amber Gold, gdy rządziła PO, prokuratura wszczęła postępowanie dopiero po upływie 6 miesięcy od złożenia zawiadomienia przez KNF, zaś główny sprawca usłyszał zarzuty jak minęło aż 2 lata i 8 miesięcy od zawiadomienia - mówił w niedzielę dla WP minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział z kolei tego samego dnia, że zatrzymanie K. to "efekt właściwej reakcji organów państwa".

bDUBSxwJ

Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów, w większości klientów indywidualnych, ponad 2 mld zł, w tym roku przestała regulować zobowiązania.

GetBack podał pod koniec maja, że zgodnie ze wstępnymi, nieaudytowanymi wynikami finansowymi, w ubiegłym roku miał 1,3 mld zł straty. Tym samym przekroczyła ona wartość kapitałów własnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDUBSxxe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(7)
Detektyw R.
3 lata temu
pzzw oddajcie te 300 tysięcy od getback !
Wrażliwy BYŁY...
3 lata temu
Panie Prezesie tak się kończy "randkowanie" z PiS-em
Karol
3 lata temu
Dwa dni temu zaprosił dziennikarzy na konferencję, na której miał opowiedzieć o relacjach z PiS. Dzisiaj już siedzi. Przypadek?
bDUBSxxf
Długi Spłacać
3 lata temu
Kto zwindykuje windykatoròw?
Johny
3 lata temu
Strata sięgnie kwoty 2,3 mld zł. Prezes był raczej słupem. Żeby na długach nie zarobić kasy, To trzeba być baranem, albo z premedytacją wyprowadzić kasę. Gdzie rozpłynęła się kasa ?