Notowania

Przejdź na

Afera GetBack. Drugi zatrzymany usłyszał zarzuty

Prokuratura przedstawiła Piotrowi B. zarzuty działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w porozumieniu z byłym prezesem GetBack Konradem K.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Drugi zatrzymany w związku z działalnością GetBacku usłyszał zarzuty.

W wyniku procederu łączna szkoda szacowana jest na co najmniej 7 mln zł - poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa.

W sobotę Piotr B. został zatrzymany w swoim domu na warszawskim Ursynowie. Mężczyzna był przedstawicielem fundacji, która współpracowała z byłym prezesem GetBacku.

W niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że zarzuty usłyszał były szef GetBacku Konrad K.

Zobacz też: UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

Postawiono mu zarzuty usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju, wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w obrocie gospodarczym na szkodę spółki GetBack SA oraz przestępstw dotyczących manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy do publicznej wiadomości o działaniach spółki.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział w niedzielę, że zatrzymanie K. to "efekt właściwej reakcji organów państwa".

Firma windykacyjna GetBack, która pożyczyła od inwestorów, w większości klientów indywidualnych, ponad 2 mld zł, w tym roku przestała regulować zobowiązania.

GetBack podał pod koniec maja, że zgodnie ze wstępnymi, nieaudytowanymi wynikami finansowymi, w ubiegłym roku miał 1,3 mld zł straty. Tym samym przekroczyła ona wartość kapitałów własnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: getback, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2018

art4artA kiedy aresztowania ludzi z Abrisu w związku z wyłudzeniem 300 mln od akcjonariuszy Getbacku. Afera AmberBack jest rozwojowa.

18-06-2018

Polakczy to prawda, że GetBack współfinansował wydawanie propisowskich czasopism?

18-06-2018

ewaPrzecież PiS o tym wiedział, a jaka jest rola Gazety Polskiej w tym wszystkim???? No, lepiej być nie mogło. PiS tego nie ukryje

Rozwiń komentarze (16)