Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gilowska
07.06.2006 09:06

Gilowska: Głęboka reforma to zniesienie PIT i jednolita stawka VAT

Minister finansów Zyta Gilowska twierdzi, że proponowane przez rząd zmiany podatkowe ulżą obywatelom. Jednak, jej zdaniem, to jeszcze nie reforma. Głęboką reformą byłoby zniesienie PIT i jedna stawka VAT ale na razie do tak radykalnych zmian w Polsce na pewno nie dojdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wicepremier wyjaśniła w Sygnałach Dnia, że po wprowadzeniu proponowanych zmian osobom z umową o pracę zostanie w kieszeni o ponad 5 procent więcej pieniędzy. Stanie się tak dzięki likwidacji części kosztów związanych z zatrudnieniem pracownika.
Minister Gilowska zapowiada, że jeśli parlament przyjmie proponowane rozwiązania, to od przyszłego roku progi podatkowe zostaną podwyższone mniej więcej o 15 procent.

*Gilowska: *Te zmiany mają na celu usunięcie jawnych nonsensówZdaniem pani premier głęboka reforma oznaczałaby zniesienie podatków dochodowych dla osób fizycznych oraz wprowadzenie jednej stawki podatku od towarów i usług. Zastrzega jednak że w Polsce nie dojdzie na razie do tak daleko idących zmian. Rozmówczyni Jedynki zapowiada, że chce wprowadzenia docelowo dwóch stawek podatku dochodowego dla osób fizycznych. "To jest mój cel, ale nie da się go natychmiast osiągnąć" - twierdzi Zyta Gilowska.

Wczoraj rząd zaakceptował pakiet zmian podatkowych zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów. Obniżone mają być składki rentowe i chorobowe, zwiększona natomiast akcyza na gaz LPG i olej opałowy. Większe podatki zapłacą też twórcy i artyści, którym nie będą już przysługiwać 50 i 20 procentowe koszty uzyskania przychodów.

Mikrofon Money.pl:

Tagi: gilowska, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, najważniejsze, IAR, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz