Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Chin w dobrej formie? Kraj umorzy długi najbiedniejszym i rozda 2 miliardy dolarów

0
Podziel się:

Prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział w sobotę utworzenie funduszu w wysokości 2 mld dol. w celu pomocy dla krajów rozwijających się oraz wspierania inwestycji w tych krajach.

Gospodarka Chin w dobrej formie? Kraj umorzy długi najbiedniejszym i rozda 2 miliardy dolarów
(PAP/EPA)
bEJvOJgB

Przemawiając na szczycie państw członkowskich ONZ poświęconego agendzie rozwojowej po 2015 roku, Xi Jinping zapowiedział, że Chiny umorzą długi najmniej rozwiniętych krajów świata, w tym małych państw wyspiarskich.

Zdaniem chińskiego prezydenta inwestycje w tych krajach osiągną poziom 12 mld dolarów w ciągu najbliższych 15 lat. Pekin będzie uczestniczył w 600 projektach zagranicznych w ciągu 5 lat i zaoferuje więcej stypendiów i programów wymiany dla zagranicznych studentów.

- Patrząc na dzisiejszy świat można powiedzieć, że pokój i rozwój pozostaną dwoma najważniejszymi zagadnieniami - powiedział Xi. - Pozwolą one przezwyciężyć różne globalne wyzwania, w tym ostatni kryzys z uchodźcami w Europie - dodał.

bEJvOJgD

Analitycy podkreślają, że zapowiedzi Xi Jinpinga są silnym wsparciem dla programu ONZ Globalnego Trwałego Wzrostu. Celem programu jest wyeliminowanie głodu i ubóstwa na świecie do roku 2030.

Zobacz także: Zobacz także: Diamentowy krach. Znów winne Chiny?
bEJvOJhe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)