Notowania

usa
31.07.2009 15:11

Gospodarka USA wciąż się kurczy. Ale wolniej

Według wstępnych danych w II kwartale PKB zmniejszył się o 1 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(purpleslog/CC/Flickr)

Tempo kurczenia się amerykańskiej gospodarki wyhamowało. W II kwartale 2009 roku PKB w USA spadło o 1 proc. wobec 6,4 proc. spadku w I kwartale.

Dane są lepszy od tych, których spodziewali się analitycy. Ich prognozy wskazywały, że PKB spadnie w okresie kwiecień - czerwiec o 1,5 proc. W dół zrewidowano za to szacunki za I kwartał. Ostatecznie amerykańska gospodarka skurczyła się wówczas o 6,4 proc., choć wcześniej spadek PKB szacowano na - 5,5 proc.

Zobacz komentarz video Forbesa do publikacji danych z USA (ang.):

Dane wywołały zaskakującą reakcję rynków. Kontakty na indeksy amerykańskich giełd ruszyły w dół. Podobny kierunek obrały indeksy na europejskich rynkach akcji. Chwilę po publikacji danych większość wskaźników giełd w Europie, w tym te warszawskie, znalazła się pod kreską.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kolejny bank na plusie. Koniec kryzysu? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/kolejny;bank;na;plusie;koniec;kryzysu,45,0,492333.html )
* [ AIG musi sprzedawać. Ma szansę na 15 mld dolarów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/aig;musi;sprzedawac;ma;szanse;na;15;mld;dolarow,219,0,489691.html )
* [ Nowy GM dostanie 60 mld dolarów. "Stary" może upaść ]( http://manager.money.pl/news/artykul/nowy;gm;dostanie;60;mld;dolarow;stary;moze;upasc,17,0,488465.html )
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz