Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gospodarka wychodzi z kryzysu. Dobre dane PKB

0
Podziel się

Suma wartości wyprodukowanych dóbr i usług w gospodarce wzrosła o 0,8 procent.

Gospodarka wychodzi z kryzysu. Dobre dane PKB
(endostock - Fotolia.com)
bErwhlmJ

Główny Urząd Statyczny poinformował o godzinie dziesiątej, że PKB polskiej gospodarki w drugim kwartale 2013 roku wzrosło o 0,8 procent. Są to dane szacunkowe.

Wzrost gospodarczy wyniósł 0,8 procent, co jest wynikiem zgodnym z oczekiwaniami. Widać, że gospodarka wychodzi powoli z kryzysu. Poprzednio odczyt ten miał wartość 0,5 procent.

Chwilę przed opublikowaniem tych danych indeks szerokiego rynku WIG przekroczył wartość 50 tysięcy punktów. Widać, że inwestorzy spodziewali się dobrych wyników. Gorącą atmosferę potwierdzają obroty. Łączna wartość transakcji kupna i sprzedaży pięć minut przed publikacją wynosiła ponad 150 milionów złotych.

bErwhlmL

Zobacz, jak zmieniała się wartość PKB w ostatnich dwunastu miesiącach:

Oczekiwania nie zostały do końca zaspokojone, gdyż WIG po publikacji lekko obsunął się poniżej ważnego poziomu.

Jak donosi konfederacja Lewiatan - _ Po wynikach sprzedaży detalicznej, produkcji sprzedanej przemysłu, wynagrodzeń, zatrudnienia za czerwiec 2013 r., a szczególnie po danych dotyczących eksportu i importu w drugim kwartale bieżącego roku należało spodziewać się nieco wyższego wzrostu PKB niż w pierwszym kwartale _ kwartale bieżącego _ . Na rzecz wyższego wzrostu PKB działała także niższa baza z drugiego kwartału 2012 roku (w pierwszym ta baza była wysoka, bowiem wzrost PKB w pierwszym kwartale 2012 wyniósł 3,5 procent W drugim kwartale 2012 roku było to już 2,3 procent). _

bErwhlmR
bErwhlnm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)