Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Gowin: Nie wykluczam koalicji z partią Kluzik-Rostkowskiej

0
Podziel się:
Gowin: Nie wykluczam koalicji z partią Kluzik-Rostkowskiej

Money.pl: We wtorek zawiązało się stowarzyszenie _ Polska jest najważniejsza _, które założyli _ uciekinierzy _ z PiS. Czy ich ruch przekształci się w partię? Czy ma szansę odnieść sukces?

*Jarosław Gowin, poseł PO: *Z prawej strony sceny politycznej jest bardzo ciasno, więc nawet osobom takim jak Joanna Kluzik-Rostkowska może być trudno się przebić. Wielkich szans na sukces im nie daję, ale w przypadku ich szansa na sukces i tak jest większa niż dla dotychczasowych inicjatyw politycznych.

Jak Pan ocenia działania Elżbiety Jakubiak i innych, którzy zakładają to stowarzyszenie?

Dobrze im życzę, bo to wszystko są ludzie o prawicowych, liberalnych poglądach i w pewien sposób są mi bliscy. Liczę, że w przyszłości jeśli uda im się wejść do Sejmu z własną partią, wraz z PSL, byliby dobrym koalicjantem dla Platformy.

Z drugiej strony nie podoba mi się to, że nawiązują do hasła Jarosława Kaczyńskiego, czy podkreślają działalność Lecha Kaczyńskiego. Zarówno Jarosław jak i Lech Kaczyński nie zapisali się w polskiej polityce czymś szczególnym. To mi przeszkadza. Dla mnie, przy całym szacunku do zmarłego, to jednak Lech Kaczyński mężem stanu nie był.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t116526.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;mamy;lepszych;od;tych;ktorzy;odchodza,204,0,712140.html) Kaczyński: Mamy lepszych od tych, którzy odchodzą Powiedział pan, że widzi możliwość koalicji w nowym Sejmie. To może już w obecnej kadencji możliwa jest współpraca?

Nie. Dlatego, że nasza współpraca z PSL układa się bardzo dobrze – to po pierwsze. A po drugie Joanna Kluzik-Rostkowska i jej ugrupowanie bardzo ostro atakuje obecnie rząd, co wyklucza współpracę.

Jaka jest gwarancja, że w przyszłej kadencji też nie będą krytykować rządu i zechcą wejść do koalicji?

W przyszłej kadencji będzie zmieniona sytuacja polityczna. Liczę na to, że program gospodarczy Platformy będzie dużo bardziej liberalny, a wtedy wsparcie grupy liberałów z _ Polska jest najważniejsza _ bardzo się przyda.

A może będą dalej waszą konkurencją? Wygląda na to, że ich program będzie bardziej liberalny niż Platformy. Czyżby szykowała się walka?

[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t102806.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;nie;boi;sie;stowarzyszenia;kluzik-rostkowskiej,88,0,712024.html) Platforma nie boi się stowarzyszenia Kluzik-Rostkowskiej
Każdej partii rządzącej potrzebna jest silna opozycja. PiS pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego zamknął się w swoich dziwnych obsesjach. Jest przez to słabą opozycją. Joanna Kluzik-Rostkowska i jej ugrupowanie mogą być trudniejszym przeciwnikiem, ale myślę że wpłynie to mobilizacyjnie na Platformę.

Nie boi się pan, że ludzie z PO odejdą do nowego ugrupowania?

Nie znam nikogo, kto mógłby być kandydatem i szykował się do odejścia. Być może gdzieś wśród lokalnych działaczy kilku odejdzie, ale nie spodziewałbym się jakiegoś masowego exodusu.

To może w drugą stronę. Jeżeli nie uda im się z własnym ugrupowaniem, może mogliby przyłączyć się do PO? Czy w Platformie jest miejsce dla Elżbiety Jakubiak, Joanny Kluzik-Rostkowskiej i innych?

Jeżeli im się nie uda z własną partią i jeżeli zmienią ocenę naszych rządów, która obecnie jest bardzo krytyczna, to ja nie wykluczam tego, że przejdą do Platformy. Na pewno jest to jednak niemożliwe w tej kadencji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t116416.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uciekinierzy;z;pis;maja;juz;14;chetnych;do;klubu,249,0,712185.html) Uciekinierzy z PiS mają już 14 chętnych do klubu Kluzik-Rostkowska i Jakubiak cały czas agitują wśród posłów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t45871.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/migalski;mozemy;stworzyc;nowa;partie;jesli;nie;my;to;kto,132,0,711556.html) Migalski: Możemy stworzyć nową partię. Jeśli nie my, to kto?
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)