Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin szykuje program na lata 2015-19

0
Podziel się:

Gowin podkreślił, że logika polskiej polityki powinna zostać odwrócona, ponieważ jest w niej za dużo partyjniactwa.

Gowin szykuje program na lata 2015-19
(Piotr Charchula/Reporter)
bEEwXeaJ

Poseł niezrzeszony Jarosław Gowin poinformował w poniedziałek, że rozpoczyna prace nad programem rządzenia Polską w latach 2015-19. Do współpracy były polityk PO zaprosił m.in.: prof. Stanisława Gomułkę, prof. Krystynę Iglicką-Okólską oraz dr. Konstantego Radziwiłła.

Gowin podkreślił, że _ logika polskiej polityki powinna zostać odwrócona _, ponieważ jest w niej za dużo partyjniactwa, gierek personalnych, a za mało myślenia o programie. Dlatego, jak mówił, w jego konferencji prasowej nie biorą udziału obecni i byli politycy.

_ Chcę dzisiaj zapoczątkować prace nad programem rządzenia Polską w latach 2015-19 _ - poinformował Gowin. Jak podkreślił, do współpracy nad programem zaproszono _ grono wybitnych ekspertów, którzy zgodzili się pełnić rolę konsultantów programowych _.

bEEwXeaL

W poniedziałkowej konferencji Gowina wzięli udział: prof. Krystyna Iglicka-Okólska, ekspert w zakresie polityki demograficznej, rektor Uczelni Łazarskiego; dr Konstanty Radziwiłł, ekspert w zakresie polityki rodzinnej oraz prof. Wojciech Maksymowicz, minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka.

Ponadto, jak poinformował Gowin, w pracach nad programem współpracować będą prof. Sylwia Sysko-Romańczuk, wiceminister edukacji w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza; prof. Stanisław Gomułka, wiceminister finansów w pierwszym rządzie Donalda Tuska; prof. Stanisław Karpiński, b.wiceminister nauki; prof. Zygmunt Franckewicz, prezydent Gliwic oraz Paweł Dobrowolski prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Prace programowe będzie koordynował dr Stanisław Tyszka, który poinformował, że punktem wyjścia w pracach programowych jest program _ Przedsiębiorczość. Rodzina. Obywatelskość _, który Gowin przedstawił w ramach kampanii na szefa PO.

Gowin odszedł z PO na początku września; argumentował, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO Gowin wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE.

bEEwXeaR

Gowin latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin ogłosił program. Jakie ma pomysły? Bony wychowawcze, urlopy macierzyńskie dla kobiet na umowach śmieciowych i ordynacja mieszana w wyborach do Sejmu. To postulaty z programu kandydata na szefa PO.
Słynne komputerowe czarne charaktery Komputery pomagają ludziom na każdym kroku, ale filmowców bardziej fascynują te, które przestały przestrzegać prawa Asimova i zwróciły się przeciwko swoim stwórcom.
PJN zapleczem ruchu Gowina Paweł Kowal mówił w radiowej Trójce, że ruch w tej sprawie należy do byłego polityka.
bEEwXebm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)