Notowania

giełda
06-03-2018 (07:43)

GPW może powalczyć o przejęcie giełdy w Tel Awiwie

Giełda Papierów Wartościowych została zaproszona do wzięcia udziału w przetargu na pakiet kontrolny izraelskiej giełdy - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Warszawski parkiet, poproszony o komentarz, nie mówi "nie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(akg-images/Israel Talby/EAST NEWS)
Izraelska giełda znana jest z promowania startupów i spółek technologicznych.

Do przejęcia jest pakiet niemal 72 proc. akcji giełdy w Tel Awiwie, wart co najmniej 490 mln zł. Do przetargu zostały zaproszone, oprócz polskiej giełdy, m.in. parkiety z Londynu, Toronto, Astany czy Singapuru.

Władze GPW były w ostatnich dniach w Izraelu. "Mając na uwadze maksymalizację wartości dla inwestorów i akcjonariuszy, GPW jest otwarta na wszelkie możliwości, które wpisują się w plany rozwoju grupy kapitałowej GPW. Będziemy przekazywać dalsze informacje stosownie do okoliczności" - napisali przedstawiciele warszawskiego parkietu w odpowiedzi na prośbę "Rz" o komentarz w sprawie potencjalnego przejęcia.

Zobacz też najciekawsze fakty o GPW:

Jak czytamy w dzienniku, polska giełda nie jest w tym starciu bez szans. I to mimo zaognienia stosunków dyplomatycznych na linii Warszawa - Tel Awiw. W finansowaniu potencjalnej transakcji mógłby pomóc Polski Fundusz Rozwoju.

Izraelska giełda znana jest z promowania startupów i spółek technologicznych. Notowanych jest na niej ponad 450 spółek.

To nie pierwszy raz, kiedy mówi się o planach zagranicznej ekspansji GPW. Wcześniej na celowniku Warszawy była giełda z Wiednia. Z planów przejęcia nic jednak nie wyszło.

Tagi: giełda, gpw, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2018

ddddz zydami sie nie robi interesow plemie zmijowe

06-03-2018

zeb11skończy się jak z inwestycjami KGHM, Polacy są za bardzo łatwowierni. Przecież gdyby na tej izraelskiej giełdzie można było zarobić to żydzi nigdy by … Czytaj całość

06-03-2018

giełdziarzJak najdalej od tej giełdy!

Rozwiń komentarze (16)

Wybrane dla Ciebie