Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grad ma nowy plan dla stoczni?

0
Podziel się:

Stoczniowa specustawa zakładać ma podział majątku i umorzenie długów względem ZUS i fiskusa.

Grad ma nowy plan dla stoczni?
(PAP/Adam Warżawa)

Rząd opracował kolejny plan ratunkowy dla stoczni w Gdyni i Szczecinie, który pojutrze ma trafić na biurko unijnej komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes. W ciągu trzech-czterech miesięcy ma zostać uchwalony przez Sejm i podpisany przez prezydenta - pisze dziennik _ Polska _.

To stoczniowa specustawa, która zakłada między innymi umorzenie długów stoczni wobec fiskusa, ZUS i Agencji Rozwoju Przemysłu oraz podział majątku stoczniowego na kilka części i sprzedaż go inwestorom, także spoza branży stoczniowej. Ustawa mówi także o spłacie pozostałych wierzycieli - armatorów i kooperantów - z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży majątku stoczni i zagwarantowaniu odpraw dla zwalnianych stoczniowców.

_ Polska _ przypomina, że kilka dni temu komisarz Kroes zażądała, by rząd bezwarunkowo zaakceptował jej plan ratowania stoczni, przewidujący wystawienie ich majątku na sprzedaż w otwartych przetargach. Inwestorzy z branży nie mogliby być preferowani, a pozostali chętni nie musieliby wcale produkować statków i przejmować kontraktów. Mieliby prawo do zakupu stoczni bez pracowników, co wiąże się z czasowymi zwolnieniami dla tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Minister skarbuAleksander Gradzgodził się wczoraj na sprzedaż majątku stoczni, ale zaznaczył, że chciałby, by w zakładach w Gdyni i Szczecinie kontynuowana była produkcja statków, przynajmniej na części powierzchni. Specustawa ma być uszczegółowieniem wczorajszego stanowiska rządu.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)