Notowania

kryzys w polsce
26.02.2009 07:24

Grad nie rozmawia z Goldman Sachs. To kara za spekulacje

Minister skarbu odwołał spotkanie w siedzibie banku w Londynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister skarbu pokazał żółtą kartkę bankowi Goldman Sachs, który przyznał się do manipulowania kursem złotego.

Aleksander Gradpojechał do Londynu szukać inwestorów dla Polskiej Grupy Energetycznej, ale odwołał spotkanie w siedzibie Goldman Sachs - pisze _ Dziennik _. Resort skarbu nie ukrywa, że warunkiem podjęcia rozmów jest udzielenie przez bank wyjaśnień w sprawie spekulacji polską walutą.

Czytaj w Money.pl
*Do spekulacji na złotym przyznał się Goldman Sachs * W sprawach Europy Środkowej bankowi doradza były premier PiS Kazimierz Marcinkiewicz. Czytaj w Money.pl

_ - Minister jest też politykiem, a choć banki działają na rynku, to muszą brać pod uwagę konsekwencję swoich działań _ - mówi rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór.

_ Dziennik _ pisze, że ministerstwo chce wyjaśnień, bo nie wie, jakie są intencje banku Goldman Sachs i obawia się, iż komunikat o zaprzestaniu spekulacji złotym nie był tylko kolejnym etapem gry polskiej waluty. _ Warto wyjaśnić, czy teraz nie zaczyna grać na wzmocnienie _ - powiedział gazecie wysoki urzędnik resortu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w polsce, goldman sachs, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz