Notowania

alkohol
05.11.2009 14:39

Grad wystawia Polmosy na sprzedaż

Inwestorzy mogą wziąć udział w przetargu na zakup akcji zakładów w Bielsku-Białej i w Józefowie,

Podziel się
Dodaj komentarz
(kot2626/iStockphoto)

Minister skarbu zaprosił potencjalnych inwestorów do udziału w przetarguna zakup 85 proc. akcji Polmosów w Bielsku-Białej i w Józefowie. Oferty można składać do 10 grudnia w siedzibie MSP.

Firma doradcza Access z Warszawy przygotowała wycenę tych dwóch Polmosów. MSP nie ujawnia jej wysokości.

Według wiceszefowej resortu skarbu Joanny Schmid, jest szansa na zakończenie prywatyzacji tych dwóch przedsiębiorstw jeszcze w tym roku; będzie to jednak zależało od złożonych ofert.

Na początku kwietnia MSP przerwało prywatyzację obu firm. W przypadku wytwórni wódek w Bielsku-Białej nie udało się wyłonić inwestora, który dałby satysfakcjonującą ofertę.

Wadium uprawniające do udziału w przetargu wynosi dla tych spółek odpowiednio: ponad 1 mln 953 tys. zł oraz około 1 mln 281 tys. zł.
Zakończono więc negocjacje z firmami Alti Plus z Krakowa (dystrybutorem krajowych oraz importowanych wyrobów alkoholowych) oraz Solanum z Chojnic (firmą działającą na rynku alkoholi).

Zakończenie negocjacji w sprawie sprzedaży Józefowa związane było z nowelizacją ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji. - _ Nowelizacja ustawy spowodowała, że inaczej nalicza się liczbę akcji. Ustawa pozwala sprzedać wszystkie akcje spółki: 85 proc. inwestorowi i 15 proc. pracownikom _ - wyjaśnia Schmid.

Polmosy w Bielsku Białej i Józefowie zajmują się produkcją i sprzedażą alkoholu etylowego oraz napojów alkoholowych destylowanych.

Tagi: alkohol, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz