Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Handel bronią. Ukraina kupi polskie drony?

0
Podziel się

Propozycja jest dla Ukrainy bardzo aktualna, a strona polska jest zainteresowana zawarciem kontraktu.

Handel bronią. Ukraina kupi polskie drony?
(Truthout.org/Flickr)
bDZveOZh

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu Ołeksandr Turczynow twierdzi, że Ukraina ma zamiar kupić polskie samoloty bezzałogowe. Polityk poinformował o tym w czasie wizyty na kijowskiej wystawie Broń i bezpieczeństwo.

Według Ołeksandra Turczynowa, samoloty są w stanie przenosić przedmioty o wadze do 15 kilogramów, w tym też broń. Zaznaczył, że taka propozycja jest dla Ukrainy bardzo aktualna, a strona polska jest zainteresowana zawarciem kontraktu.

Przewodniczący parlamentu powiedział też o innych zakupach dokonanych w czasie wystawy u innych producentów. Kilka kompleksów broni służącej do zestrzeliwania bezzałogowych aparatów latających trafi od razu z Kijowa do strefy operacji antyterrorystycznej. Dodał, że Ukraina ma też zamiar kupić helikoptery wojskowe Mi-8.

bDZveOZj

Wcześniej minister obrony Arsen Awakow poinoformował, że władze skupią się obecnie przede wszystkim na remoncie starego sprzętu. Przyznał jednak, że Ukraina musi kupić samoloty bezzałogowe oraz broń snajperską kalibru 12,5 milimetra. Prezydent podpisał dzisiaj ustawę zwalniającą z cła import broni.

Czytaj więcej w Money.pl

bDZveOZK
KOMENTARZE
(0)