Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hollande oferuje ulgi podatkowe, by zachęcić biznes

0
Podziel się:

Ulgi w podatku od zysków przy sprzedaży małych firm oraz inne kroki mające przyciągnąć przedsiębiorców, zniechęconych wysokimi podatkami.

Hollande oferuje ulgi podatkowe, by zachęcić biznes
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Ulgi w podatku od zysków przy sprzedaży małych firm oraz inne kroki mające przyciągnąć przedsiębiorców, zniechęconych wysokimi podatkami, i ożywić we Francji wzrost gospodarczy zaproponował wczoraj prezydent Francois Hollande.

Szef państwa przedstawił te kroki w Pałacu Elizejskim na wieczornym spotkaniu, w którym uczestniczyło trzystu przedsiębiorców. Jak zauważa agencja Reutera, Hollande próbuje przywrócić zaufanie biznesu do swego rządu i ożywić wzrost gospodarczy, który w tym roku sięgnie zaledwie 0,1 proc.

Wśród propozycji są w szczególności ulgi w podatkach od zysków kapitałowych w przypadku sprzedaży małych firm. Ulgi będą sięgać nawet 65 proc., jeśli sprzedający był właścicielem firmy przez osiem lat. Mogą sięgnąć jeszcze więcej, 85 proc., jeśli biznes przechodzi w ręce członków rodziny lub właściciel odchodzi na emeryturę.

Wśród innych działań mających wesprzeć biznes będą specjalne wizy dla przedsiębiorców, którzy chcieliby rozpocząć działalność we Francji. Ponadto, szefowie firm, które splajtowały, nie będą wykazywani na krajowej _ czarnej liście _ - po to, by jak mówił Hollande, dać im _ drugą szansę _.

Prezydent Francji na początku swojej kadencji zniechęcił do siebie biznes podwyżkami podatków, a także nieprzychylną przedsiębiorcom retoryką niektórych ministrów. Tymczasem gospodarka Francji, druga w strefie euro, znajduje się na skraju recesji i Hollande potrzebuje wsparcia biznesu, by poprawić sytuację.

Czytaj więcej w Money.pl
Francuzi przejęli dużą portugalską firmę Koncern Vinci przejął spółkę ANA, operatora portugalskich lotnisk.
Likwidują 34 tys. miejsc pracy w armii Komisja ekspertów starała się respektować ambicje Francji dotyczące _ pozostania potęgą europejską o światowym zasięgu, przy jednoczesnym ograniczaniu środków na wojsko _.
Podatkowa rewolucja. Chcą zlikwidować PIT _ Pozwoli to zwolnić 90 proc. mocy przerobowych ludzi, którzy w administracji podatkowej zajmują się naliczaniem i weryfikowaniem płatności podatków PIT _.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)