Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Hollywood na warszawskiej giełdzie. Debiut już w piątek

3
Podziel się:

Spółka Hollywood weszła na małą giełdę prawie cztery lata temu. Teraz jej ambicje wrosły. W piątek dołączy do giełdowej elity.

Rynek NewConnect Hollywood już nie wystarczy. Teraz czas na rynek główny GPW
Rynek NewConnect Hollywood już nie wystarczy. Teraz czas na rynek główny GPW (Hollywood SA / materiały prasowe)

Akcje spółki Hollywood zadebiutują w piątek 29 grudnia na głównym rynku warszawskiej giełdy - podano w komunikacie. Do obrotu wejdzie 32,7 mln akcji o łącznej wartości prawie 36 mln zł, według wyceny (1,09 zł) z ostatniego dnia notowań na rynku NewConnect w czwartek.

Hollywood jest pralnią przemysłową. Klientów znalazła w branży hotelarsko-restauracyjno-kateringowej (HoReCa) oraz szpitalach i zakładach przemysłowych. Rozwija też segment wynajmu i serwisu odzieży roboczej.

Zobacz także: Zobacz również: Jak dbać o ubrania? CZ.2 SUSZENIE/PRALNIA CHEMICZNA

Hollywood na rynek NewConnect zawitała w marcu 2014 roku. Od tej pory prawie podwoiła przychody. Co więcej - za kolejne dwa-trzy lata chce te przychody jeszcze podwoić.

- W tej chwili wykorzystanie mocy produkcyjnych w grupie wynosi ok. 70 proc. W przypadku zwiększenia mocy do 100 proc., potencjał wzrostu przychodów grupy, bez istotnych inwestycji jest znaczący - powiedział dziennikarzowi PAP na początku grudnia Tomasz Mika, wiceprezes Hollywood.

Zyski nie są jeszcze stabilne - w 2015 r. przekroczyły 11 mln zł, by rok później zejść do poziomu 2,4 mln zł. W tym roku są na minusie. Zarząd postanowił zwiększyć skalę działalności i planuje robić przejęcia, a pomóc w tym może wejście na rynek główny GPW.

Od pierwszego do trzeciego kwartału 2017 r. przychody Hollywood wyniosły 77,2 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 0,58 mln zł, a strata netto 1,54 mln zł.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
pl
6 lat temu
Nie ma jak zacząć na giełdzie wyciągnąć od ludzi pieniądze później gdy firma się rozwinie i uzyska stabilność zaniży kurs i zrobi się wezwanie na akcje by ściągnąć firmę z giełdy.
7'sKr&
6 lat temu
Nie zaczyna się interesów z piątku :p
Prawdziwy Jan...
6 lat temu
Typowe polskie wiesniactwo, nazwac spolke hollywood. Ludzie to robactwo.