Notowania

idea bank
07-12-2017 (10:31)

Tylu chętnych na innowacyjną usługę, że bank wprowadza limity. Mobilne wpłatomaty biją rekordy popularności

W listopadzie do mobilnych wpłatomatów użytkownicy wpłacili aż 100 mln zł. Od początku projektu do bankomatów na kółkach w sumie trafiło prawie miliard złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
Od stycznia minimalna deklarowana wpłata, umożliwiająca zamówienie mobilnego wpłatomatu, będzie wynosić tysiąc złotych.

W listopadzie do mobilnych wpłatomatów użytkownicy wpłacili aż 100 mln zł. Od początku projektu do bankomatów na kółkach w sumie trafiło prawie miliard złotych.

Rekordowa kwota 100 mln zł, trafiła na konta użytkowników mobilnych wpłatomatów w listopadzie i jest o 257 proc. większa niż w analogicznym okresie przed rokiem i o 10 proc większa niż w październiku br. Zamawiane jak taksówka samochody-sejfy, przewiozły już do banku w sumie 934 mln zł.

Od tysiąca złotych w górę

– Grudzień to gorący okres dla wielu branż. Oczekujemy, że jeszcze w tym miesiącu uda nam się przekroczyć miliard złotych. Będzie to pierwszy siedmiocyfrowy wynik w historii tego projektu – mówi Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku.

Pierwszy samochód przeznaczony do przewozu gotówki, który można wezwać przez aplikację, pojawił się na ulicach Warszawy w kwietniu 2015 roku. Dziś to 37 aut, które są dostępne w 20 miastach w Polsce.

– Samochody są w ciągłym ruchu. W listopadzie zrealizowanych w nich ponad 8 transakcji. Bardzo nas cieszą te wyniki, ale jednocześnie zmuszają do wprowadzenia pewnych ograniczeń, aby usługa była zawsze dostępna dla klientów wpłacających większe sumy – wyjaśnia Małgorzata Szturmowicz.

Od stycznia minimalna deklarowana wpłata, umożliwiająca zamówienie mobilnego wpłatomatu, będzie wynosić tysiąc złotych. Wpłaty nieprzekraczające tej kwoty to obecnie 15% wszystkich. Średnia wpłata to jednak ponad 12 tys. zł. Jest siedmiokrotnie większa od średniej wpłaty w tradycyjnym wpłatomacie w Polsce, która według danych NBP wyniosła w II kw. br. tylko 1 727 zł.

Będzie próg wejścia

Skąd tak duża popularność mobilnych wpłatomatów w Polsce?

Z badań przeprowadzonych przez Idea Bank wynika, że 32% mikroprzedsiębiorców rozlicza się wyłącznie w gotówce, a pozostałych 68% łączy płatności gotówkowe z bezgotówkowymi. Bezpłatna dla klientów Idea Banku usługa powstała właśnie z myślą o właścicielach firm, by mogli bezpiecznie, wygodnie i szybko wpłacać utarg.

Jak Euronet połączył się z iTaxi

Samochody przerabiane są na pojazdy służące do przewozu gotówki na zlecenie Idea Banku przez firmę Germaz. Z kolei Wincor NiXdorf dostarcza do aut urządzenia bankomatów-wpłatomatów. Wrzutnię zaprojektowała firma Globe. 36 wpłatomatów działa w sieci Euronet, jeden pojazd - BMW i3 jest bezpośrednio skomunikowany z bankiem. Aplikacja do zamawiania samochodów została stworzona przez iTaxi.

Tagi: idea bank, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-12-2017

lkkTylko czekać jak pojawią fałszywe wpłatomaty.

07-12-2017

jarosławile wam zapłacił idea bank za reklamę?

11-12-2017

ixIdea bank, pan czarnecki i jego spadający biznesik z chamskim podejściem do klienta, proponuję żeby te śmieszne samochodziki ciągneły za soba … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)

Wybrane dla Ciebie