Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny w Polsce spadają od ponad 2 lat. Oto nowe dane

69
Podziel się:

Okres spadku cen w Polsce trwa nieprzerwanie od lipca 2014 roku.

Ceny w Polsce spadają od ponad 2 lat. Oto nowe dane
(gui yong nian)

We wrześniu ceny w Polsce spadły o 0,5 procent rok do roku - wynika ze wstępnego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. Dynamika spadku jest zatem mniejsza w stosunku dodanych z sierpnia. Pełny raport na temat zmian cen zostanie opublikowany 11 października. Na razie wiadomo, że polska gospodarka boryka się z deflacja już ponad 2 lata.

W ujęciu rocznym rynek spodziewał się deflacji na poziomie 0,4 procent. Z kolei w stosunku do danych z sierpnia, spadek cen jest mniejszy. Deflacja wyniosła wówczas 0,8 procent.

W ujęciu miesięcznym ceny w Polsce się nie zmieniły. W sierpniu analogiczny wskaźnik wyniósł -0,2 procent.

Inflacja w Polsce w latach 2014-2016

Okres spadku cen w Polsce trwa nieprzerwanie od lipca 2014 roku. Deflacja w gospodarce nie oznacza jednak, że ceny wszystkich produktów idą równomiernie w dół. O tym jednak, jak ceny poszczególnych produktów się zmieniały poznamy 11 października, wraz z publikacja pełnego raportu GUS.

W sierpniu na zmiany cen największy wpływ miały niższe o 0,6 procent ceny żywności, niższe o 2,5 procent ceny odzieży i obuwia oraz spadek o 0,6 procent cen w zakresie transportu.

giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(69)
Bob
5 lata temu
Efekty polityki Balcerowicza i wyprzedaży kraju wiadć jak na dłoni. Makroekonomi się nie oszuka. Mozna ludziom wciskać bajki ale gdy wszystkie siły grają do jednej bramki efekt będzie zawsze ten sam. Wysysanie pieniądza z polskiej gospodarki przez 25 lat i schładzanie polskiego kapitału na rzecz zagranicznego to efekt rządów liberałów i lewaków. Efekt? Biedny Plak i pozbawiony do tego narzędzi ekonomicznych by utrzymywać zapasowe środki finansowe. Baki zza granicy i firmy zza granicy wolą Plskę biedną bo bezwolną i łatwą do zdobycia. Było bardzo źle gdy myśleliśmy, że jest dobrze, a bedzie jeszcze gorzej.
ludz
5 lata temu
GUS liczy ceny za kartą klienta?? Poza paliwem i towarem który kupuje mniejszość jest deflacja a pozostała grupa która kupuję podstawowe produkty mięsne, pieczywo do tego wzrost ubezpieczeń OC wszystko wzrasta po cichu
dymm
5 lata temu
ciekawe gdzie wy sk........................kl..............s.........................
J.T.
5 lata temu
Czy ktoś upadł na głowę , teraz widać co warte są dane GUS-u !!!! Wszystko podrożało, w marketach 10 % to minimum (piszę o żywności bo z tym man do czynienia na co dzień ), owoce to nawet 20%. !!! Za każdy zakupem do prowadzonej prze ze mnie restauracji ceny w banku cen są wyższe. I to nie ma obecnie zakupu aby tak nie było !!! Skutki podatków i polityki PiS.
Mimak
5 lata temu
Chyba GUS liczy towary z jakimś rabatem i może wtedy wychodzi deflacja. Bo normalnie to wszystko drożeje.
...
Następna strona