Notowania

Przejdź na
inflacja
15.07.2013 08:32

Inflacja w Polsce nadal niska. Jak długo?

Inflacja w czerwcu powinna pozostać na poziomie zbliżonym do majowego - uważają analitycy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Herchaft/Reporter)

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wyniosła wtedy 0,5 procent i była najniższa od lat. Według prognoz Ministerstwa Gospodarki wskaźnik ten zbliży się do 0,2 procent.

Inflację już od jakiegoś czasu mamy rekordowo niską. Teraz, nasz rynek spodziewa się stabilizacji. - _ Jeśli pojawią się jakieś ruchy, to będą one bardzo niewielkie - na poziomie dziesiątych części procenta. Generalnie inflacja w Polsce jest bardzo niska i zostanie taka na dłuższy okres czasu. Nie widać bowiem, żadnych sygnałów, by miała ona rosnąć _- mówi analityk, Marek Zuber.

Nie ma bowiem żadnych czynników, które sprawiałyby, że miałaby ona rosnąć. - _ Choćby jeśli chodzi o ceny nośników energii, które miałyby doprowadzić do jakiegoś wyraźnego wzrostu cen w Polsce. Jeśli chodzi o kwestie popytowe, konsumpcję, inwestycje, te czynniki, które napędzają inflację, też nie ma powodów, żeby spodziewać się tu jakiegoś boomu w najbliższych kwartałach.Inflacja będzie niska _- mówi ekspert.

ZOBACZ, JAK ZMIENIAŁA SIĘ INFLACJA W POLSCE OD 1 STYCZNA 2013 ROKU

Dane na temat inflacji w czerwcu Główny Urząd Statystyczny poda o godzinie 14.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska gospodarka hamuje. Ile jeszcze? W 2013 r. polska gospodarka urośnie o więcej niż 1 procent, zaś ryzyko wystąpienia recesji w pierwszej połowie roku jest niewielkie.
Gospodarka Chin zwalnia. Wszystko przez... Yang Weixiao, analityk z biura maklerskiego Lianxun Securities Co uważa, że większym zagrożeniem niż inflacja jest dla chińskiej gospodarki słabnąca koniunktura w przemyśle.
Zaskakujące dane o cenach. Tak nie było już od lat GUS zaskoczył wszystkich publikując informacje o inflacji.
Tagi: inflacja, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz